FOTO: Tři Sestry oslavili 32 let!

V pátek 19. května jsme se vypravili na jeden z prvních letošních open air festivalů. V areálu Branických ledáren oslavila kapela Tři sestry své 32. narozeniny. A sluníčko jim přálo…

 

V pátek bylo připraveno pro festivalové návštěvníky osm vystupujících. Hned po obědě to na podiu rozbalila kapela Inseminační Stanice, jejich písničky nejsou pro slabé povahy, nicméně písnička Kalit, důstojně odstartovala tuhle dvoudenní párty. Dále přišly popřát kapely Apple Juice nebo Plexis. V tu dobu se už areál začal pozvolna zaplňovat a sluníčko pražilo na plné obrátky. Při přestavbě je vždy se potřeba řádně občerstvit a doplnit tekutiny. Je z čeho vybírat, nabídka letošních stánkařů je velmi široká. Už si sami vyberte zda chcete pořádného burgera nebo nějaký ten vege pokrm. Pak už na pódiu předvádí svůj um česká punková legenda SPS, ta neopomene ani jeden hit a při písni Ruská je už jasné, že večírek se nám rozjíždí na plné obrátky. Přichází slovenská dvouhodina a tu pro sebe mají kapely Slobodná Európa a Zóna A. Pak už sluníčko začne ubírat na kvalitě a na stage přichází punkáči Visací Zámek, partu kolem Honzy Hauberta asi netřeba představovat, už přes 34 let hrají v nezměněné sestavě. I přestože mají známé a nezapomenutelné songy jako Známka Punku, Vlasta, Kanárek, Stánky nebo píseň o nejlepších tuzemských cigaretách značky Start, ukazují že nejsou žádní staří bardi, a jejich nové CD Punkové království, představilo další skvělé hity jako Klíště, Popsong nebo stejnojmenné Punkové království. S Visacím Zámkem už si zpíval v areálu snad každý, sluníčko už také definitivně zapadlo, a tak je čas se občerstvit medovinou nebo něčím ostřejším. Na závěr pátečního večera se na scéně objevila skupina The Sex Pistols Experience.

 

Do sobotního rána jsme se probouzeli do zamračené oblohy, ale nic nás neodradilo. První kapela Pirates of the pubs předvedla krásnou irskou hudbu. Hoši z Ešusu dostali do varu svou energií všechny návštěvníky festivalu. Dále zahráli MZH, De Bill Heads nebo Doctor P.P. ve svěrací kazajce a show si každý užíval plnými doušky. E!E zahráli hity jako Číro, Humusák, O životě, O všem. Poslední kapela ještě před oslavenci se stala slovenská kapela Horkýže Slíže, která vystoupila v netradičním přestrojení se štíty Veřejné bezpečnosti. Písničkami jako jsou Horí ti maštal, Malá Žužu, Líza a Wendy rozproudili už i tak nabuzené publikum, které bylo natěšené na hlavní kapelu večera. Na úplný závěr ještě kapela Horkýže Slíže zahrála Mám v piči na lehátku a už se netrpělivě čekalo na zlatý hřeb večera Tři Sestry. Úplně všichni fanoušci do jednoho zpívali všechny jejich písničky Ztráta imunity, Vlachovka, Pijánovka a další jejich tak známé hity. Celý dvouhodinový koncert si musel na maximum užít každý fanoušek, protože atmosféra koncertu byla ohromující. Písničky z posledního alba Fernet Undergroud se už dostaly pod kůži všem jejich fanouškům a při písni Plechový Ježíš padl Lou Fanánek Hagen na kolena a okolo něj šlehaly plameny. Celý koncert byla taková velká oslava, kde kapela vzpomínala na začátky své kariéry písničkou Kalhotky ze Lhotky a dále i nejznámějším hitem Mexiko. Na konci koncertu si fanoušci vyprosili ještě přídavky písniček a na úplný závěr Tři sestry zahrály píseň Modlidba pro partu. V příštích měsících budeme moci kapelu Tři Sestry vidět na živo i dále, čeká je totiž dlouhá open air sezona.

 

Díky za atmosféru! Tak zase za rok ahoj!