Festival Votvírák – Svátek české a slovenské hudby!
17.6.2011
19.00
18.6.2011
19.00

Ve dnech 17. – 19. června 2011 se již popáté staneme svědky velkého svátku české a slovenské hudební scény. Na letišti Boží Dar ve středočeských Milovicích se uskuteční další ročník největšího multižánrového hudebního festivalu v České republice – Festival Votvírák 2011, který tradičně „votevře“ letní festivalovou sezónu.

Hudební  Festival Votvírák je největší česká multižánrová hudební událost, zaměřující se převážně na rock, pop a hip hop v provedení českých a slovenských interpretů a kapel, a letos proběhne jeho páté pokračování. K těmto kulatinám přijde popřát a tradičně skvělému publiku se představí celá plejáda českých a slovenských kapel a interpretů, celkově se na třech festivalových pódiích vystřídá na 400 vystupujících.

V letošním roce budou oproti předchozím ročníkům jednotlivá podia žánrově vyhraněnější, skalní fandové se letos mohou na celou dobu „utábořit“ u své stage.

Na Centrální stage se diváci mohou těšit na famozní Monkey Bussines, Chinaski, populární hudební stálici  No Name nebo slovenského zlatého slavíka skupinu Desmod, na stále velmi oblíbené kapely jako například Wohnout, Mig 21, Sto Zvířat, Medvěd 009 či UDG, ale také třeba na Janka Ledeckého, Miro Šmajdu, Marka Ztraceného nebo Xindla X.

Na rockové stage budou tvrdit muziku skupiny Arakain, Harlej, Citron, Škwor, Vltava, Doga, Krucipüsk nebo Visací zámek, Punkfloid, Totální nasazení, Civilní obrana a Debill Heads.

A na tradičně skvěle obsazené hip hopové stage budou své fanoušky bavit dlouho do noci třeba Rytmus, PSH, Prago Union, Pio squad, Moja Reč, Indy, Tafrob, Strapo, Sedláci nebo DJ Wich.

Hudební program je na Festivalu Votvírák vždy pestrý, své oblíbené kapely si najde téměř každý hudební fanoušek. V pátek se otevřou brány Festivalu již ve 13 hodin, v sobotu dokonce ve 12 hod., hlavní program na stageích pojede vždy nejméně do jedné hodiny ranní. Na tento hlavní program navazuje v partystanu rádia Hey speciální festivalová rockotéka, kde bude zábava pokračovat až do ranního kuropění. Rovněž v hip hopové zóně bude proud hudby k nezastavení až do pozdních ranních hodin.

httpv://www.youtube.com/watch?v=DTJmJH4qMoU

V letošním roce navázal Festival Votvírák spolupráci s nadací La Sophia, vedenou její zakladatelkou paní Yvettou Blanarovičovou, věnující se na různých úrovních charitativním aktivitám zaměřeným na pomoc dětem, které neměli v životě tolik štěstí, a jejichž výchozí pozice je ztížena. Jde o podporu a rozvoj hudebního nadání a vzdělání dětí sociálně vyloučených v České a Slovenské republice. Na podiích Festivalu se proto setkáte také s dětmi – vítězi soutěže Talent La Sophia.

Kromě bohatého hudebního programu přispěje ke spokojenosti návštěvníků Festivalu i různorodý doprovodný program spojený s celou řadou překvapení. Lidé se budou moci pobavit např. v  Gambrinus městečku. Svou prezentaci spojenou s nabídkou další zábavy poskytují rovněž vybraní partneři Festivalu. Přímo u hlavního vstupu do areálu celé akce budou stejně jako v loňském roce nepřehlédnutelné pouťové atrakce.
Společně s Českým slavíkem, který se stal v letošním roce partnerem Festivalu Votvírák jsme pro všechny návštěvníky připravili zajímavé obohacení festivalového programu. Oficiální vyhlášení tradiční „slavičí“ ankety sice proběhne až ve středu 5. října, ale se „Slavíkem“ se letos premiérově setkáme již na Festivalu Votvírák. A nejen to, po dobu konání festivalu bude zahájeno mimořádně přímo na Festivalu Votvírák exklusivní hlasování do ankety Zlatý Slavík. Každý návštěvník Festivalu bude moci přímo z Festivalu poslat hlasy svým oblíbencům, ještě navíc i vyhrát i některou z řady připravených cen.

K programu festivalu přispějí i samotní návštěvníci. Fanklub Harlej připravuje právě na našem Festivalu Votvírák 2011 velké festivalové klání – Olympiádu fanklubů. Těšit se můžeme na nejrůznější soutěže a „kruté“ boje mezi fankluby, které se budou odehrávat v přestávkách mezi vystoupeními jednotlivých účinkujících povětšinou před rockovou stageí . Soutěže proběhnou celkem pěti netradičních „olympijských“ disciplínách, nesoucích samozřejmě především charakter recese a legrace. Rozhodně neočekávejme žádné přehnané sportovní výkony.

Velkým lákadlem pro návštěvníky Festivalu je každoročně možnost zakoupení vstupenek na další festivaly i jiné kulturní akce, a to s obrovskou slevou ve výši 80 %. Velké množství vstupenek bude připraveno také letos ve zvláštní prodejně v areálu Festivalu.

Hudební Festival Votvírák se také letos zapojí do projektu Čistý festival společnosti EKO-KOM, a.s. Ve spolupráci s touto společností proběhne na festivalu třídění odpadu a samozřejmě také populární zpětný výkup kelímků za tekutou protihodnotu. Věříme, že v součinnosti s návštěvníky akce se nám podaří nejen znovu získat prestižní českou certifikaci „ČISTÝ FESTIVAL“, kterou obhajujeme z loňského ročníku, ale především zrealizovat celou akci s minimálním dopadem na životní prostředí.

Pro maximální komfort návštěvníků budou rovněž posíleny vlakové spoje na trase Praha Milovice a zpět. A společnost Netbus „votevře“ specielní festivalovou autobusovou linku, která nabídne návštěvníkům Festivalu nejen rychlou dopravu na festival, ale zejména bezpečný návrat z Festivalu i v pozdních nočních hodinách.

A ti kteří přijedou po vlastní ose, budou moci využít velkokapacitní parkoviště přímo na letištní ploše. Pro rychlé a bezproblémové odbavení vozidel bude otevřeno až deset vjezdových kontrolních míst současně. Parkovné lze pro letošní rok zakoupit také v našich oficielních předprodejích.

Rovněž nabídka prostor ve stanovém městečku bude obrovská, komfort tohoto místa zvýší i rozmanitá nabídka občerstvení nejen v noci, ale především v čase snídaně. VIP stan, pojmenovaný po hlavním partnerovi Festivalu, vydavateli Deníku, pak umožní občerstvení i odpočinek nejen VIP návštěvníkům Festivalu, ale i všem účinkujícím a zástupcům médií.

Vstupenky na Festival Votvírák můžete koupit v předprodejní síti společností Ticketstream a Ticketpro.

Vstupenky na Festival Votvírák 2011 v síti Ticketstream zakoupíte i u cestovních kanceláří ČEDOK, FIRO-tour a v knihkupectví KANZELSBERGER. A stejně jako u společnosti Ticketpro také on line.

Další informace o Festivalu budou uveřejňovány na www.votvirak.cz.