Extravagantní a sebevědomá GIRLI se v dubnu vrací do Prahy!
16.4.2023

Po loňské premiéře na hudebním showcase festivalu Nouvelle Prague a letošní headline show na Prague Pride se Girli 16. dubna 2023 vrací do Prahy. V rámci série Rock for Poeple Concerts vystoupí v klubu Bike Jesus na Štvanici, aby fanouškům naservírovala svůj drzý, vzdorný elektro-pop, který Milly Toomey pod jménem GIRLI nahrává už od puberty, a který jí získal uznání od magazínů jako např. Guardian nebo NME za singl „Hot Mess“ a debutové album Odd One Out z roku 2019.

„Pokud o něčem napíšete, že je to „holčičí“, nezní to zrovna moc silně,“ říká čtyřiadvacetiletá zpěvačka. „Má to pejorativní nádech. Chtěla jsem tohle slovo vzít a zeptat se – proč? Chtěla jsem začít zas dělat růžový punk a získat pro sebe tu „holku“ zpátky“ dodává. Vstupenky na pražský koncert v prodeji od pátku 7. října od 10 hodin na GoOut.net.

Girli si už ve 14 letech uvědomila, že se chce živit hudbou. Svou kariéru započala na open mics a později založila indie rockovou kapelu Ask Martin, kde zpívala a hrála na kytaru. Svůj první sólový singl „So You Think You Can Fuck With Me Do Ya?“ jako Girli vydala v roce 2015, když jí bylo 17 let a toho roku také podepsala smlouvu s PMR Records. Postupně si vytvořila image, která je stejně tvrdá, jak jen může slovo „holka“ působit měkce: „Když jsem s GIRLI začínala, říkala jsem si, že je mi jedno, co si kdo myslí. Ale ve skutečnosti mi na tom tehdy záleželo. Byla pro mě velká věc na tohle přijít a zjistit, že je v pořádku být zranitelná.“

Zjistit, kdo se skrývá pod tou tvrdou cybergoth fasádou, se Girli podařilo až potom, co přišla v roce 2019 o nahrávací smlouvu, vztah, a mnohá přátelství, a díky tomu vytvořila dosud nejlepší hudbu své kariéry. V únoru 2021 vyšlo její první EP Ex Talks, které je ovlivněno zvukem grunge z devadesátek a punkem 70. let.