Divokej Bill vyráží na Akustický turné začínají v půli listopadu!

Listopad a prosinec má kapela Divokej Bill hodně nabitý, vyráží totiž na předvánoční Akustický turné, které čítá celkem čtrnáct zastávek po celé republice, včetně dvou pražských koncertů v Lucerna Music Baru (16. a 17. prosince). Úvalská parta chystá pro fanoušky kromě skvělého koncertu i předkapelu Jelen a také divadelní překvapení v rámci celého koncertu. 

 

 „Akustické koncerty jsme jezdili od začátku, co hrajeme, vždy po dvou letech kolem vánoc. Nás to jako kapelu baví a vždy se na ně tešíme. Je tam úplně jiná atmosféra, než na našem “elektrickém” koncertě, je to takový komornější, ale přitom pořád jízda,“ říká Roman.

 

Billové, kteří právě u Supraphonu ve spolupráci s hudební stanicí Óčko vydali svůj vůbec první záznam čistě akustického koncertu G2 Acoustic Stage, odstartují v půlce listopadu divokou šňůru po českých a moravských městech. Jako předkapela s nimi pojede pop-folkové uskupení Jelen, které dle svých vlastních slov kombinuje pop, poezii a lidovost. 

 

Koncerty ale nebudou jen o hudbě. Turné totiž doprovodí speciální performance Ondřeje Pecha a divadla La`My s Barborou Jánovou a Terezou Knauerovou, v režii Vandy Zaplatílkové Hutařové. Mladý divadelní soubor s domácí scénou v Reduta Jazz Clubu spolu s talentovaným Pechem a mladou režisérkou se prolne celým večerem a z koncertu tak vytvoří originální nadupanou show.

Dlouho bylo překvapením také to, zda na koncerty dorazí i hosté z G2 Acoustic Stage. Teď už ale víme, že se fanoušci můžou těšit na neskutečnou jízdu, protože Billy na jejich turné doprovodí i Vojta Kalina a jeho dudy z Pipes and Pints a kontrabasista Rafan z Queens of Everything.

 

„Příští rok budeme hrát hodně v zahraničí a pojedeme jenom několik letních akcí. Takže tohle je na delší dobu poslední samostatné turné, které si chceme se všemi pořádně užít! Tak neváhejte a doražte:-),” dodává kapela.

 

Info o předprodeji vstupenek najdete na www.divokejbill.cz nebo na kapelním Facebooku.

 

Akustický turné 2014

14. 11., Havlíčkův Brod

15. 11., Hodonín

19. 11., Olomouc

20. 11., Litoměřice

22. 11., Chodov

26. 11., Ostrava

28. 11., České Budějovice

4. 12., Plzeň

6. 12., Kadaň

12. 12., Kovářov

13. 12., Jilemnice

16. 12., Praha

17. 12., Praha

19. 12., Krnov