CHINASKI VYDÁVAJÍ PRVNÍ VINYL V HISTORII KAPELY!
23.2.2015
20.00

V PONDĚLÍ HO VE VYPRODNÉM RETRU POKŘTÍ PETR JANDA

 

PRAHA Fanoušci populární kapely Chinaski si mohou od pondělí vychutnat bohatý analogový zvuk jejich posledního alba Rockfield. Nahrávka, která vznikala ve stejnojmenném legendárním britském studiu, jenž si oblíbili například Queen, Oasis či Coldplay, totiž vychází na vinylu.

 

Skupina ho poprvé představí a pokřtí v pondělí na již měsíc vyprodaném koncertě v pražském Retro Music Hall. Hlavním kmotrem bude frontman Olympicu Petr Janda. „Jsme rádi, že Petr roli kmotra přijal. Jeho kapela má totiž na svém kontě prodaných nejvíc vinylů v Česku,“ říká kapelník Chinaski František Táborský.

 

Poprvé budou gramofonové desky Rockfield v prodeji právě na pondělním koncertě. Hned od úterý budou k mání i v e-shopu Chinaski.

 

Chinaski se aktuálně chystají na již částečně vyprodanou šňůru čtrnácti koncertů, která začíná v březnu ve Velkém Meziříčí a končí 5. června v Lokti. Skupina jí podporuje vydání nahrávky Rockfield, která se záhy stala platinovou a nejprodávanější nahrávkou v České republice. Úspěšný byl i albový singl Víno, jenž je dlouhodobě nejhranější písní českých rádií (žebříčky IFPI). I přesto, že se v mnoha rádiích stále drží na špičce, kapela ho nedávno v éteru vystřídala novou písničkou s názvem Každý ráno. Ke skladbě vznikl i aktuální videoklip.