Chewin’Gun – EP Out of memory (2012)

Další EP, které vám představíme, nese název „Out of memory“ a má ho na svědomí pražská partička Chewin’Gun. Ta dokončila nahrávání svého debutového EP v březnu letošního roku. Kluci se pokusili o promíchání klasického indie-rocku s prvky drum’n’bassu až funky. Vznikla směs hudby, která zaujme a nabízí zajímavý poslech. Ovšem na kolik je album povedené, musí každý posluchač určit sám svým poslechem.

 

Projekt Chewin’Gun byl založen v prosinci roku 2010. Tvorba s prvky funku, hip-hopu, ale i drum´n´bassu, okořeněná jazzem je charakteristická rozmanitým zvukem, dechovou sekcí a absencí elektrické kytary, která je nahrazena melodickými klávesami. Přijďte si na koncert užít dávku energické a dynamické show servírované kapelou stylem sobě vlastním!

Podle slov samotných muzikantů se nechali inspirovat hodně umělci a skupinami. Za všechny snad Electro Deluxe, Trombone Shorty a Jazzanova. Výsledkem je hudebně nezařaditelný projekt se spoustou zajímavých zvuků.

 

Personální a nástrojové obsazení: Jakub Hykeš- trombón, zpěv; Kryštof Verner-trubka, zpěv; Jakub Sedláček-basa; David Krátký-bicí; Petr Svoboda-klávesy,samply

 

Chewin’Gun se podařilo natočit hudebně zajímavé EP, které si určitě najde spoustu fanoušků. Hudba je svižná, melodická se spoustou pozitivní energie a dobrých nápadů. Vlivem rozmanitosti nástrojů a zvuků vás rozhodně nebude nudit. Ba naopak. Zpravidla si budete podupávat do rytmu a jiné projevy rytmiky.

Samotné EP „Out of memory“ začalo vznikat loni v listopadu ve studiu Na Palmovce a ve studiu Dana Kadery, který EP natáčel a podílel se na něm i produkčně. Samotné EP bylo dokončeno koncem března tohoto roku. Křest proběhl 2. března v pražském klubu Chapeau Rouge. Roli křtitele se ujal Jan Pospíšil alias MC ONE TWO ze skupiny Navigators.

 

Na EP je hlavní spíš instrumentální části, když už se ale zpívá, tak pouze anglicky. „Out of memory“ obsahuje 7 písní v celkové délce 17 minut a 29 sekund.

Seznam skladeb: 1 – intro; 2 – dilema dance; 3 – stay with me; 4 – out of memory; 5 – tune the moon; 6 – fall season; 7 – outro

 

Mezi písně které stojí za pozornost patří: Dilema dance; Stay with me; Out of memory; 

Když si pustíte EP, první co uslyšíte bude „Intro“. To je celé instrumentální, s nádechem staré doby, které má především na svědomí charakteristické praskání gramofonové desky. První opravdová píseň se jmenuje „Dilema dance“. Je sice trochu pomalejší, ale celé EP je ve stoupající tendenci. Posluchače zpravidla příjemně překvapí a zároveň napoví, jaké celé EP bude. Další píseň „Stay with me“ vás svojí důrazností a netradičním pojetím vtáhne do sebe. S napětím budete očekávat každý další tón.

Při čtvrté písni „Out of memory“, po které je celé EP pojmenováno, se vše pořádně rozjede. Nahrávka v tuto chvíli vygradovala do nejlepší hudební části a z poslechu se tak stává opravdový zážitek. Píseň je melodická a určitě patří k tomu nejlepšímu co na nahrávce nalezneme. Pátá píseň s názvem „Tune the moon“ je v příjemném, veselém nádechu. Netradiční hudební nástroje trubka a trombón poskytují úplně jiné vnímání celé hudby.

Předposlední píseň „Fall season“ je pomalejší než jiné písně a je celá v ponuré náladě. Druhá polovina písničky je spíše instrumentální. Poslední píseň na EP je „Outro“ jako krátké rozloučení s touhle mladou bandou.

Chewin’Gun se podařilo nahrát hudebně zajímavé EP za použití né zase tak tradičních nástrojů. Výsledek je rozhodně povedený.

 

Zde si můžete poslechnout první singl „Stay with me“ z EP „Out of memory“. Další písně jsou k poslechu na bandzone kapely.

httpv://www.youtube.com/watch?v=1nUalK697oM