ČAJ O PÁTÉ, S DIRTY BLONDES!

foto: archiv_Dirty Blondes

 

Kdo ještě neslyšel o Dirty Blondes, jakoby neexistoval. Za tři roky působení na hudební scéně nejen v ČR, ale také v Německu, Švýcarsku a v dalších zemích, stihla tato kapela vydat dvě EP, rock’n’rollem nabitou desku ,,Don’t Be A Pussy!!!“, a odehrát mnoho koncertů a festivalů. Řeč je o partičce, která v nedávné době obsadila druhé místo v soutěži Youtube Fest, a kterou hudební server zastihl v pražském klubu Rock Café a v rychlosti ji vyzpovídal. Bohužel nezastihl celou kapelu, ale kytaristu Toma a bubeníka Bena ano!

 

 ODKAZ NA RECENZI CD:   http://i-klik.cz/novinky/dirty-blondes-dont-be-a-pussy-2012/

 

Co vaše poslední turné, kde všude jste byli?

Tak, teď koncem května jsme měli pár koncertů, první byl ve Vídni, pak jsme jeli do Německa na velký festival, náš letos první venkovní, na který jsme se těšili asi nejvíc. A zakončili jsme to ve Švýcarsku. Tohle cestování máme rádi, bylo to super, lidi to baví.

 

Co fanoušci, liší se od českého publika?

Němečtí fanoušci jsou trošku blázni a rozhodně neřeší slejvák a bahno. Jinak v Rakousku jsme hráli poprvé, a byl to klasickej standart jako u nás, čtvrteční párty v klubu, okolo padesáti lidí. A ve Švýcarsku jsme už hráli tuším po šestý, lidi nás tam už znají a rádi chodí na naše koncerty.

 

Takže už máte svoje skalní fandy i tam, jak je to vůbec ve Švýcarsku s hudební scénou?

Jojo, dá se říct, že jsme si tam už za ten čas vybudovali takovou fanouškovskou základnu. Švýcarsko je co se týče místních kapel zabitý, a tak to je i s koncerty a celou kulturní produkcí. Spousta tamních bandů se snaží hrát venku. A i když mají Švýcaři super kluby, jak říkám koncertů se pořádá málo.

 

Kam se chystáte dál?

Teď zrovna chystáme pár nových songů, a na podzim bychom chtěli vyjet ven, zase Německo je na programu, takový ty koncerty stylem čtvrtek až sobota.

 

Co mi povíš o vaší poslední desce?

Tak vyšla nám loni v dubnu a jmenuje se ,,Don’t be a pussy!!!“. Je to takový souhrn toho nejlepšího, co jsme za poslední tři roky dali dohromady. Máme oblíbený malý studio u kámoše v Chuchli, kde jsme nahrávali vokály. Ale celkově jsme nahrávali ve třech studiích, bicí někde…kytary někde… Jinak teď už máme připravených několik super nových věcí a těšíme se až s tím půjdem ven. Buď na nějakém živáku a nebo s další deskou.

 

Kdo v kapele píše texty, kdo muziku, a jak často zkoušíte?

Zkoušíme, dá se říct, pravidelně, i když méně než dřív. Muziku většinou dělám já ( Tomáš), plus kluci něco přihodí. A texty píše převážně Beego. I když teď pár nových věcí napsal Ben. Každopádně další songy jsou rozpracovaný, tak uvidíme co se z toho vyklube.

 

 

S moderní dobou jdou ruku v ruce i moderní formy vydávání hudebních nosičů. Jaký máte názor na to vydat dílo na flash disku?

Tak v tomto tématu jsme otevřený víceméně úplně všemu. Přemýšleli jsme, že uděláme omezenou edici flashek minulý desky. A nebylo by také od věci dát lidem echo, ať si přinesou svoje media, s tím že mi jim tam nahrajeme naše fotky, reporty, songy a podobně. Třeba teď z toho Švýcarska máme pár fakt vtipných videí, možná z toho vznikne i klip.

 

Kolik klipů už máte na svém účtě?

Máme jeden oficiální klip na ,,Gold Digger“, s kterým jsme se dostali do výběrové patnáctky v soutěži YOUTUBE FEST, a kde jsme také obsadili druhé místo. Další klip na ,,Donť Be A Pussy“, je udělaný ze sestřihů z Rock for People. Každopádně plánujeme další videoklip.

 

Kolik koncertů máte průměrně za rok?

Ročně obecně máme těch osmdesát koncertů. Teď vlastně koncertujeme každý víkend, až do konce září.

 

Jak dlouho hrajete v téhle sestavě?

Bude to teď něco přes tři roky. Sestava je stejná až na bubeníka, Ben je náš třetí. Po určitém hledání máme momentálně člověka, kterýho jsme hledali.

 

Spousta muzikantů tvrdí, že mít holku v kapele není zrovna nejlepší nápad. Jak vy k tomu přistupujete?

My máme štěstí v tom, že máme v kapele holku, která má jasno, chce to někam dotáhnout a dělá pro to maximum. Navíc Beego přinesla do kapely svoje vnímání punk-rocku, což asi dělá z kapely to, co je. Ona nikoho nekopíruje, nenapodobuje a fakt jede sama na sebe, což se nám líbí.