DIRTY BLONDES – DON’T BE A PUSSY!!! (2012)

Za tři roky působení na hudební scéně nejen v ČR, ale také v Německu, Švýcarsku a v dalších zemích, stihla kapela DIRTY BLONDES vydat dvě EP, rock’n’rollem nabitou desku ,,Don’t Be A Pussy!!!“, a odehrát mnoho koncertů a festivalů. Řeč je o partičce, která v nedávné době obsadila druhé místo v soutěži Youtube Fest, a my se dnes podíváme na zoubek právě oné poslední desce ,,Don’t Be A Pussy!!!“.

 

Hudba je především záležitostí uší…avšak pokud si muziku nestáhnete z netu, a dostane se vám do rukou fyzické CD této pražské bandy, zjistíte, že je to doslova pastva pro oči. Klasický booklet s fotkami a texty sice nijak zvlášť nepřekvapí, ale jako celek si grafické a technické zpracování určitě zaslouží známku jedna.

Co se samotného nosiče týče, obsahuje intro a jedenáct rock’n’rollových songů. Nerad přeháním, ale tato deska vás totálně rozseká. Především pak písně „Be a Man“ a „Gold Digger“, nadupané živelnou rytmikou a grunchovou kytarou. Kapelu o několik levelů vyzdvihuje velmi specifický zvuk, srovnatelný se zahraniční ,,americkou“ tvorbou a originální hlas zpěvačky Beego. Projev mladé, anglicky zpívající frontwomanky, je zajímavě dynamický, plný drzosti, živelnosti a opravdu bleskurychle rozproudí krev v žilách každému posluchači. Po několikátém poslechu alba ,,Don’t Be A Pussy!!!“, mě nečekaně zaujala skladba „You Can Do“, která se částečně liší od ostatní tvorby. Klidný začátek vygraduje až v doslova melodickou bouři, takovou, co musíte poslouchat pořád dokola.

Je těžké kapelu zaškatulkovat do určitého odvětví rocku, punku či dalšího stylu, nejlepším řešením a východiskem by bylo označit hraný styl jako ,,Dirty rock“. Tento xicht by si měla kapela určitě zachovat, jelikož je v něm síla, odhodlání, energie a nezměrná dravost. Takže jak to tak bývá, závěrem uzavřu svým oblíbeným doporučením. Tato deska je pro všechny, co už mají po krk českého komerčního pasqilu a chtějí si poslechnout něco z té kvalitnější ,,české“ hudební stránky, a zároveň také zažít vzrušující rock’n’rolový zážitek.