Billy Talent – v Lucerně se zapotily i zdi!

 

Billy Talent 10.6.2012 Lucerna – Velký sál, Praha

„Na koncertě Green Day jsme Vám slíbili, že se vrátíme, a tak jsme tady!“ připomněl fanouškům zpěvák kapely Billy Talent jejich slib z koncertu před dvěmi lety. Billy Talent se tak vrátili do České republiky, kde si před dvěma lety vystřihli „dvoják“ nejprve jako předkapela Green Day a poté vystoupili na festivalu Rock for People jako poslední zveřejněná kapela.

 

Jdeme ale na začátek… Před Billy Talen se představily další dvě kapely. Jako první na řadu přišla slovenská punk-rocková stálice PLUS MINUS, která dostala prostor cca 30 min. Jako druhý se pak představil speciální host nedělního večera, švédští ATLAS LOSING GRIP. Obě kapely dokázaly, co umí a uměly hodně… Dav čekající na Billy Talent to dokázal ocenit, ovšem neprojevoval ke kapelám takovou náklonost, jako když se na pódiu objevili jejich idolové.

 

To už se slušně zaplněný Velký sál Lucerny dokázal pořádně „roztančit“  a na pódiu nastala famózní show! Billy Talent prostě umí a jejich vystoupení je vždycky velkým zážitkem, ani 10.6. tomu nebylo jinak! Zazněly songy staré i ty nejstarší, nezapomněli ovšem ani představit novou skladbu z nového připravovaného alba, které by mělo vyjít v září tohoto roku! Kapely si nechávají to nejlepší nakonec, ani u Billy Talent tomu nebylo jinak. Přídavkem byly pecky Fallen Leaves a Red Flag!

Při odchodu z Lucerny jsem si nemohla nevšimnout jak se zdi leskly… Nedýchatelno, které v sále nastalo způsobilo, že se „zapotili“ nejen fanoušci, ale i zdi Lucerny! Vzduch ovšem chybí na většině akcí, pokud se nejedná o open-air, takže příště se uvidíme znovu!!!

 

fotky z akce…