Airfestival ohlašuje další zahraniční megastar Don Diabla!

Pořadatelé Airfestivalu ani po více než dvou desítkách ohlášených účinkujících v čele s třetím nejlepším DJem na světě – Martinem Garrixem neusínají na vavřínech a dál plní přání českých příznivců taneční scény. Těm teď mohou potvrdit další hvězdu Beatportu – Dona Diabla!

 

Don Diablo se narodil a vyrůstal v Holandsku, jehož hranice ale sláva tohoto DJe a producenta dávno přerostla. Poté, co jeho skladby opakovaně bodovaly na prvním místě v přehledu Beatportu, se stal na tomto portále třetím nejvíce prodávajícím umělcem a v tom samém roce také překonal 100 milionů zhlédnutí na Youtube. Jeho mimořádný talent nejen za DJským pultem ale i s producentskou taktovkou v ruce a výjimečný cit pro remixy neunikly pozornosti Rudimental, Eda Sheerana nebo Madonny, kteří se začali předhánět, kdo dřív jej uloví pro remixy svých skladeb. To už si ale v jeho amsterodamském studiu podávali dveře Kelis, Example, Diplo nebo Tiësto.

V roce 2015 Diablo založil svůj vlastní label Hexagon. Hned první nahrávka z této stáje stanula v Beatportu na prvním místě, které okupovala rovné dva týdny, čímž se z Hexagonu okamžitě stal nejúspěšnější nový label. Dalšího obrovského úspěchu se Don Diablovi dostalo za ústřední hudební motiv k hře Batman Arkham Origins, který se (stejně jako doprovodné video) stal virálním hitem, jež zasáhl milióny fanoušků Youtube.

AIR Festival letos opět vyroste ve Festivalparku v Hradci Králové a už v tuto chvíli nabízí pro dny 12. a 13. srpna mimořádně atraktivní line-up, který kromě výše zmíněného Martina Garrixe, Don Diabla nebo dua Holl & Rush dále uvede namátkou Looperse, dvojici Tom & Jame a Jaggs z Nizozemí, Belgičana Sema Thomassona, britského DJe a producenta Matta Nashe, Tobyho Greena z Dánska, Francouze Sebastiena Michela alias UVB, zakladatele techno labelu Mord – Bas Moye nebo singapurskou krásku Gayle San.

 

Za silně zastoupenou tuzemskou scénu jmenuje např. Johna Cutlera, Marinos Caswell, Andreho Moretti, Melvina Coxxe, Matta Flame, Wavehookers, Davida Novacka, Iva Hilszeka, slovenského producenta Loktibradu, DJ Agenta, Pavla Krejdla a dámy Ladidu, Denysu, Jaquillin, Slovensku Leiu Drex nebo B.UNQ.

 

Premiérové vystoupení se svým projektem si na AIR Festivalu odbude Spiriakos live a slovenský Benco tam naopak oslaví 20 let DJingu. Zajímavostí bude i vystoupení zakladatele populární klubové akce Retrospection!!night – DJ Ketana, který zde vystoupí s projektem 4Become1, kde ho doprovází živí hudebníci na dechové, strunné a bicí nástroje!

 

Vstupenky jsou v prodeji na stránkách festivalu www.airfestival.cz