Vizovické Trnkobraní: Fakta o Bolkově soše!
22.8.2010
11.00
11.00

Socha Bolka Polívky – slavného vizovického rodáka – je hotova!

Převoz sochy Bolka Polívky z Kežmarku do Vizovic už ve čtvrtek 5. 8.! Přesně v poledne bude čtyři metry vysoký monument vyzvednut z Kocúrkova ateliéru v Kežmarku, odborně naložen na speciálně upravené vozidlo valašské přepravní služby Valaši s.r.o., a posléze bezpečně dopraven na konečné místo určení – do Vizovic.

Akademický sochař Cyril Kocúrek, který Bolkovu sochu vytvořil z kmene topolu, bude po náročné a vyčerpávající práci několik dnů relaxovat u moře, aby byl připraven osobně se zúčastnit slavnostního odhalení na Trnkobraní ve Vizovicích.

Při této příležitosti se dokončená socha Bolka Polívky poprvé představí zástupcům médií.

V neděli 22.srpna bude na Trnkobraní odhalena socha Bolka Polívky. K této významné události přijde Bolkovi poblahopřát i Ivan Mládek se svým Banjo Bandem. Určitě s dojetím vzpomínáte, jak byla na předloňském Trnkobraní odhalena sochu jiného slavného rodáka z Vizovic, Jožina z Bažin, hrdiny nesmrtelného Mládkova hitu. A právě Jožina zahraje Mládek Bolkovi během aktu odhalení, a tím mu symbolicky předá pomyslný štafetový kolík! Jen pro doplnění: Odhalení sochy se zúčastní i autor obou monumentů – akademický sochař Cyril Kocúrek, který se chce osobně přesvědčit, s jakým nadšením přijímají fanoušci Trnkobraní jeho výzmanná díla.

A teď to hlavní: Abychom zpřístupnili tuto výjimečnou událost co nejširšší veřejnosti, stanovili jsme cenu vstupenky na nedělní program na skvělých 100,- korun. Vstuepnky budou k dostání na místě v pokladnách festivalu.