441 000 návštěvníků na Szigetu!

Právě skončený festival Sziget 2015 předčil předchozí ročníky rekordní návštěvou 441 000 Szigeťanů. Ti přicestovali na tento mezinárodní festival z 95 různých zemí, aby prožili originální týden plný zábavy na ostrově v centru Budapešti.

 

Loňský velmi úspěšný ročník přiměl pořadatele zvýšit denní kapacitu areálu o deset tisíc, na rovných 90 000. Přesto byli vyprodány hned tři dny letošního ročníku, pondělí s hlavní hvězdou Robbie Williamsem, pátek s Kasabian a Avicii a sobota s Major Lazer a Kings of Leon. To pomohlo nastavit nový rekord festivalu, 441 tisíc návštěvníků.

Na festivalu vystupovali umělci z 50 zemí, publikum pak tvořili návštěvníci z 95 zemí. Tento další rekord tvoří ze Szigetu jedno z nejvíce mezinárodních míst na zemi. Nejčastěji jste mohli narazit na Szigeťany z Holandska, Velké Británie, Francie, Německa a Itálie.  Fanoušků z Čech každý rok přibývá, ale zatím mezi prvními patnácti zeměmi ČR nefiguruje.
Rezervujte si pro rok 2016 následující datum. Sziget 2016 se uskuteční 10. – 17. srpna. Týdenní hudební party se bude příští rok konat od středy do středy.