Začátek adventu s JABLKONĚM na Stadecu!
2.12.2011
20.00
20.00

Odpočiňte si od předvánočního frmolu, dárky počkají. Přijďte na koncert! Netradiční zahájení adventu nabízí Multikulturní centrum Stadec, kde 2. 12. 2011 ve 20:00 hod. vystoupí svérázná hudební skupina JABLKOŇ.

Skupina vznikla před více než třiceti lety (i když během své existence se postupně omlazovala) a její začátky jsou spojeny především spoluprací s Jazzovou sekcí. Kořeny její žánrové „nezařaditelnosti“ lze nalézt v oblasti folku, rocku, ale i jazzu a později také vážné hudby. Skupina nejen koncertuje a natáčí desky, ale tvoří i hudbu k filmům (např. Smradi) a divadelním či televizním inscenacím. Těžko nalézt slova, kterými bychom přiblížili jejich hudbu těm, kdo ji nikdy neslyšeli, dovolujeme si tedy ocitovat výroky kritiků a hudebních periodik, které tento těžko popsatelný fenomén vystihují:

„Jablkoň je setkáním Georga Friedricha Händela s pračlověkem.“ (Jiří Černý)

„Po tom, co jsme viděli Jablkoň, bude velmi obtížné si zvykat na tzv. normální hudbu.“ (The Georgia Straight, Kanada)

„Málokdy padlo tolik superlativů o skupině – od „brilantní“ až po „nenapodobitelná“. Málokdy to měli kritici tak obtížné s popsáním nabízeného.“ (Trouw, Holandsko)

„Jejich hudba je jako vesmír, kde všechno ještě čeká na objevení.“ (Corriere Delle Alpi, Itálie)

„Jablkoň je anarchie v loutkovém divadle. Kdo je viděl a slyšel, stal se určitě jejich fandou na věky.“ (Het Mieuwsblat, Holansko)

Video:

http://www.youtube.com/watch?v=h2yUXD0WP2Y

V současnosti hraje Jablkoň v této sestavě: Michal Němec (jediný zakládající člen) – zpěv, kytara; Martin Carvan – kytary, sbor; Johnny Judl – fagot, baskytara, el. kytara, sbor; Petr Chlouba – bicí, perkuse, sbor.

Koncert nabízí Multikulturní centrum Stadec v rámci pravidelného týdenního hudebního cyklu FRIDAY STADEC LIVE. Po koncertě následuje afterparty s Djs do rána.

Jako „předkapela“ vystoupí divadelní soubor BuranTeatr se hrou „Vesmírní lidé“ – Ivo, Čenda a Jenda Vám společně s Aštarem Šeranem ukážou cestu ke spáse!

Vstupenky jsou k dostání v předprodeji a vedle tradičních „kamenných“ míst je lze sehnat i přes SMS TICKET, což je nová, snadno dostupná forma předprodeje, o níž bližší informace najdete na www.smsticket.cz

Více informací na www.stadec.cz

Adresa: Multikulturní centrum STADEC, Kounicova 22, Brno

Cena 120 Kč/ na místě: 150 Kč