Zítřejší noc v Matrixu: UK Republic Premier Event!
24.6.2011
20.00
20.00
20.00

pátek 24.6. Matrix klub 20h

DJ Torchman je legendou ve Velké Británii a jedním z původních ‚Old Skool Rave‘ DJů. Poprvé se v Praze představí v pátek 24.6. na premiérové akci UK Republic v klubu Matrix. Torchman zahraje 2 sety, old skool hard core a současný Uk drum&bass, na akci vystoupí dále djs Yukimura, Sayuz a Eska.


DJ Torchman je legendou ve Velké Británii a jedním z původních ‚Old Skool Rave‘ DJ‘s. V letech 1990 až 1993 byl Torchman stálý DJ v klubu Astoria v Londýně, v rodišti ravu a drum and bassu v první polovině devadesátých let.

Od samého začátku prokázal DJ Torchman jedinečný talent pro hardcore, jungle a drum & bass, který z  něj udělal jednoho z nejpopulárnějších DJů ve Velké Británii.
V roce 1993 založil Torchman svůj vlastní label ‚Face records‘ a vyprodukoval track ‚Tell me‘ ( http://youtu.be/ut5b3ld-gE0 ), jeden ze zlomových tracků, které formovali after rave scénu své doby. Nahrál také skladby ‚Tell me alight‘ a ‚Shine let it down man‘.
V roce 1996 se Torchman rozhodl opustit komerční scénu a přesunul se do undergroundu. Hrál pouze na vybraných akcích ve Velké Británii a v on-line drum and bass rádiích. V roce 2006 se rozhodl vrátit scénu a přinesl si do drum and bassu svěží zvuk, což mu přinslo další popularitu. Jeho „nový“ zvuk je čistší, čerstvější, se spoustou hi-hatů a drum beatů, které dohromady vytváří velmi uvolněný hardcore drum and bass.

Aktuální Torchmanovy sety a nebo třeba originál set z klubu Astoria 1992 si můžete poslechnout na stránce http://soundcloud.com/djtorchman

Torchmana můžete také slyšet živě z Velké Británie pravidelně v neděli odpoledne od 16 do 18 hodin na webu www.dnbmidlands.com

Dj Torchman vystoupí ve dvou setech s jeho profi ‚New Skool‘ zvuky a špinavými ‚Old Skool‘ beaty poprvé v České republice v pátek 24. června 2011 na nové klubové akci UK Republic, kterou pořádají ve spolupráci s ním jeho Uk přátelé, kteří všechny srdečně zvou na akci, která nabízí šanci zažít nefalšovanou atmosféru raných ravů z dob, kdy se rodil jungle a drum and bass.

Na akci vystoupí s mixem hard core a experimentálních DNB tracků dj Yukimura, dále dj Sayuz (Rollingbass / Drum Affection) v klasickém drum&bassovém setu a dj Eska (dnb fever) s deep drum&bass laděným setem. Akci podporuje Badpoint shop www.badpoint.eu , který je autorem vizuálu akce včetně originální fotografie z centra Londýna.

Premiéra party Uk Republic se koná v pátek 24.6. v žižkovském klubu Matrix, začíná se ve 20 hodin a do 22 hodiny je vstupné pouhých 50Kč, po 22 hodině 90Kč. Matrix klub najdete na adrese Koněvova 13, Praha 3 a na webu na www.matrixklub.cz , web akce najdete na www.uk-republic.com