Rebelové Irie Révoltés v listopadu v Roxy!
29.11.2010
19.30
19.30

Francouzko-německá formace Irie Révoltés z německého Heidelbergu vznikla podle svých vlastních slov s cílem měnit lidi vlivem pozitivní energie. Jejich texty zpívané ve francouzštině potvrzují toto prohlášení do posledního písmene. Na mušku si berou sociální témata, války, sexismus, rasismus atd. Tato partička vyráží na evropské turné a zavítají také k nám do České republiky.

Jejich úderná a energií po okraj našlapaná show se nevyhne ani Praze. 29. listopadu se pražský klub Roxy může opět těšit na tuto rebelskou formaci, jejíž jádro tvoří sourozenecká dvojice divokých Mc´s Pabla a Carlose.

Irie Révoltés jsou dobře známi svými politickými a sociálně kritickými postoji. Na mušku si berou sociální nerovnost ve světě, fašismus, rasismus, ale ostře se i vymezují i proti sexistickým a homofobním textům, které jsou často slyšet v současné reggae tvorbě jamajských interpretů. Hudba Irie Révoltés je pestrou směsicí reggae, hip hopu a dancehallu dokořeněnou prvky lámaných beatů, ska či r’n’b. Rychlý slet klapající francouzštiny i pomalejší rapované texty v němčině v kombinaci s nezkrotnou jízdou na pódiu i pod ním dělá z kapely jednu z nejzábavnějších evropských reggae formací vůbec.

Akce bude startovat v 19:30, předprodej vstupenek probíhá od 5. října v sítích Ticketpro, Ticketportal a Ticketstream. Cena v předprodeji je 350,- Kč, na místě 400,- Kč.