Dny Prahy v Madridu vyvrcholí hudbou z Jedličkárny!
7.11.2011
The Tap Tap, známá kapela studentů a absolventů pražského Jedličkova ústavu, roztančí 7. listopadu 2011 španělskou metropoli v rámci několikadenní akce Dny Prahy v Madridu organizované Magistrátem hlavního města Prahy ve spolupráci s Českým centrem v Madridu.
Koncert The Tap Tap, který se uskuteční v pondělí 7. listopadu 2011 od 20:30 v madridském divadle Circo Price, bude vyvrcholením několikadenní prezentace české kultury ve španělském hlavním městě pod názvem Dny Prahy. Na koncertu vystoupí i významní hosté, v jednání je například účast oblíbené španělské zpěvačky Bebe, populární hudební skupiny Amaral či dalších oblíbených španělských herců.
Kapela hraje známé hity jak českých tak i zahraničních umělců v originálním aranžmá i vlastní skladby. Svou rytmickou hudbou a čistou energií strhává publikum a vytváří atmosféru bez bariér a rozdílů. Madridské publikum uslyší hity jako Slim Jim od Dana Bárty a skupiny Sexy Dancers či instrumentálku od skvělého českého muzikanta Laca Decziho působícího v New Yorku, ale i originálně otextované písně Raye Charlese nebo Erica Idlea.
„Koncert skupiny The Tap Tap v Madridu v rámci oslav Dnů Prahy bude pro místní publikum velmi atraktivní a v mnohém inspirativní. Je potěšující, že se podařilo tuto akci uspořádat v jednom z nejprestižnějších madridských sálů za účasti předních španělských umělců, což napomůže Dnům Prahy získat významnou pozici na kulturní mapě španělské metropole,“ doplňuje ředitelka Českého centra v Madridu Věra Zátopková.
Vystoupení kapely The Tap Tap v Madridu je součástí plánovaného dlouhodobého turné skupiny po Českých centrech v zahraničí, které by skupina ráda zakončila ve slavné Carnegie Hall v New Yorku.
„Projekt vystoupení kapely The  Tap Tap v Madridu vznikl na podnět madridské radnice jako hlavní bod programu pro Dny Prahy v Madridu. Hlavní město Praha tuto iniciativu uvítalo jednak jako významnou příležitost, jak představit zahraniční veřejnosti unikátní soubor, ale i jako možnost ukázat ve světě, že hlavní město dlouhodobě podporuje aktivity občanů s handicapem. Dny Prahy v Madridu tak směřují i k propagaci Prahy jako vyspělé kulturní a turistické destinace. Součástí pražské prezentace bude i nabídka map „Praha bez bariér“,“ upřesnil František Cipro, ředitel odboru kultury, zahraničních vztahů a cestovního ruchu MHMP.
Kapelu The Tap Tap v roce 1998 založil a dodnes vede Šimon Ornest. V souboru hrají převážně handicapovaní studenti Jedličkova ústavu. Skupina spolupracuje se známými umělci, například s Danem Bártou, Davidem Kollerem, Matějem Rupertem, Vojtou Dykem, Xindlem X či Tomášem Hanákem. The Tap Tap vydali alba Hopšidyridy (2006) a Párty na kolečkách (2010).