Roboti, oheň a cyberpunk v bývalých pražských jatkách, to je „pop-up“ klub Blink Excelent 130 let stará industriální hala v holešovické tržnici hostí šest dní excelentní hudby a divadla!
14.12.2012

Již tři dny, od 6.12.2012, běží program dočasného klubu Blink Excelent v pražské holešovické tržnici. Tento pátek 14.12. nabídne unikátní směsici zábavy, technologie a cyberpunku – vystoupí jediný český robotman Stanley Povoda se svou suitou železných kamarádů a doprovodí jej Amanitas Fire Theater.


Klub Blink Excelent sleduje evropský trend dočasného osidlování a oživování industriálních prostor. Obdobné projekty již řadu let fungují v New Yorku, Londýně či Curychu,“ říká organizátor Jakub Vedral. Od čtvrtka 6.12.2012 Blink Excelent nabídl již tři dny programu – největší českou silent party v podání předních djs jako jsou Kay Buriánek (kapela Sunshine) či Jiří Burian (Republic of Two) či mezinárodní djs show na Acidelika večeru v pátek 7.12.2012 angličan Luke Sanger či Rakušan Dave Tarrida, kteří zahráli pro tisícovku návštěvníků.

Jakub Vedral a jeho kolegové z organizace ART Prometheus si už koncept „dočasného“, čili pop-up klubu vyzkoušeli v prostorách 130 let staré haly v holešovické tržnici v únoru. „Odezva byla skvělá, lidé rádi objevují a rádi vidí, že budova, která neměla v jejich životě doposud místo nachází využití. Všichni si rádi hrajeme na průzkumníky a prohledáváme místa, kde tušíme potenciál a dobrodružství,“ dodává Jakub Vedral.

První pop-up kluby začaly v New Yorku vlastně coby tzv. „supper-clubs“ neboli občasné netradiční místo, kam se dalo zajít na večeři, následně majitel zavřel restauraci a proměnil ji v soukromou, uzavřenou party. Průkopníkem byla Esther Wong, hudební promotérka v období New Wave a punk rocku, která postupem času vybudovala ze své skromné restaurace cool club Madame Wong´s, který se stal útočištěm umělecké a módní smetánky. Pop-up kluby mají svou několikaletou tradici i v Londýně – počínaje „sousedským“ Sugarhouse Studios Supper Club & Bar, který vám krom večeře nabídne pingpongový stůl na dvorku a v pozdějších hodinách divokou party přes „půlnoční lékárnu“ – Midnight Apothecary v Brunel Museum, která vám nabídne na uklidněnou lektvary jako je Daiquiry z medu a bazalky, WigWamBam! v bývalém šapitó či viktoriánskou atmosféru Leyshon Brothers, kde se jako správní námořníci můžete potácet s flaškou rumu za zpěvu oplzlých písní a kolem pasu si držet dívku pokleslých mravů.

Nejenom Blink Excelent ale i další projekty dokazují, že oživovat nevyužité, často industriální prostory má smysl. Na přelomu prosince a listopadu se tak v Praze objevily i další dva, dokonce v jedné budově. V Opatovické ulici na Praze 1 máte nyní možnost navštívit dva kluby – Hauz, který se usídlil v prostorách přes den fungující tiskárny a, překvapivě, umělecký prostor Tiskárna v podkroví domu.

Ve čtvrtek 13.12.2012 se do haly chystá představení Causa Fatalis od renomovaného česko-ruského souboru Teatr Novogo Fronta, který doprovodí elektro producent Sonority a audiovizuální uskupení Lunchmeat. Poslední mrknutí oka neboli „Last Blink“ pak přinese do Holešovic výběr českého alternativního hip-hopu – formace Mutanti hledaj východisko, Kyklos Galaktikos, česko-finská producentka Sonja Neverstop a oceňovaný projekt Jiřího Buriana Kapitán Demo.

 

Klub Blink poprvé vznikl v hale v holešovické tržnici na pouhé tři týdny v únoru roku 2012 coby dočasné přístřeší pro současnou hudbu, divadlo a výtvarné umění. Idea přechodného klubu se setkala se širokým ohlasem a tak se občanské sdružení ART Prometheus rozhodlo unikátní atmosféru spojení současné hudby a industriální haly vytvořit znovu a to na pouhých šest večerů v prosinci téhož roku.

BLINK EXCELENT

Na pouhých šest večerů se v unikátním prostoru 130 let starých jatek otevírá excelentní klub. Jen na chvíli. Jen na pár mžiků oka. Blink Excelent.

Místo, kde se vám zatají dech. Místo, kde budete chtít nechat oči doširoka otevřené. Hudba, divadlo, instalace, street art, party.

www.klublink.cz