EMPTY HEARTS

zdroj: archiv kapely

 

Kapela se sice začala formovat v prosinci 2012, ale její historie sahá trochu dál. Vše začalo rozpadem kapely BezDozoru, ze které se muzikanti vydali každý svou vlastní cestou. Nicméně touha pokračovat v hudební tvorbě byla silnější a to byla ideální situace začít znovu, ale jinak. S touto myšlenkou se ve zkušebně sešli Honza Mirga (kytara, zpěv ex-Bezdozoru) a Johny Shorty (bicí Ex-Bezdozoru) aby založili něco, co se bude zcela lišit od Bezdozoráckého pop punku/rocku. Po nějaké době k sobě přibrali kytaristu Thomase Morgana a začla práce na nových materiálech.

 

Pár nápadů bylo sice rozdělaných, ale chyběli další členové , aby se mohla tvorba dále rozvíjet. začátkem prosince 2012 kontaktoval Marfy Cassey (scream/growl vocals) Shortyho, protože sháněl bubeníka do své předchozí kapely. Nicméně mu bylo nabídnuto místo v této, dosud bezejmené kapele. Marfy nabídku bez váhání přijal. domluvila se první zkouška a po ní se kapela rozrostla o dalšího člena. Bylo na čase sehnat někoho na post baskytary a tak byl osloven Vítek Coufal ( ex-Bezdozoru). Ten nabídku přijal a díky svým schopnostem se stal i managerem kapely. V polovině ledna odchází kytarista Thomas a na jeho místo přichází koncem měsíce Dominik Mudý na základě doporučení Vítka. Kapela je kompletní a v tvorbě nových věcí už pokračuje pod oficiálním jménem EMPTY HEARTS.

 

Po pár hotových skladbách se EH vydávají do studia, kde nahrávají první promosongy Third eye open a Werewolf. Krátce po studiu se domlouvá první headline koncert a kapele je nastaven termín, do kterého musí být set kompletní. 21.6.2013 kapela hraje na svém prvním koncertě po boku Fortix a Checkpoint a ohlasy jsou více než pozitivní. Přicházejí nabídky na další koncerty a vlak se rozjíždí. Empty Hearts zahrají na slavnostech pivovaru v kutné hoře, následuje vystoupení na soukromé akci a EH se dál soustředí na hledání dalších koncertů.Nabídky přicházejí docela rychle, ale kapela je musí odmítat z důvodu personálních neshod. V tuto chvíli už se blíží nevyhnutelné a to změna na postu bubeníka.

 

Je přelom červenec/srpen a Shortyho plány do budoucna se liší od cesty, kterou se chce kapela vydat a tak za sebe shání náhradu sám. Nicméně Vítek s Honzou mají trumf v rukávu v podobě Standy Stránského(MSN). Standa nabídku na první termín zkoušky přijímá bez ohledu na to , že je Kutná Hora vzdálená cca 100 km od Nového Knína, kde bydlí. Již na první zkoušce se s Empty Hearts skvěle sehrává , některé songy svou bubenickou technikou i vylepšuje a má zájem často koncertovat, což byla hlavní priorita. Měsíc na to EH odehrají koncert v Dobříši společně s Každej Rock Jinak a Standovými MSN. Jelikož si kapela byla jistá, že chce se Standou pokračovat, byla to poslední akce pro Shortyho. Přišel podzim a s novou krví v žilách se vše rozběhlo jak mělo. V sobotu 23.11.2013 přichází nabídka zahrát si po boku Zakázanýho Ovoce a Prague Conspiracy v Golčově Jeníkově, a to se neodmítá. Týden na to se hraje v domovském klubu Česká 1 (Kutná Hora) společně s Loco Loco, Civilní Obrana a ATD. Hned ráno se odjíždní do Dolních Rápotic, kde se nahrávají další 2 songy, tentokrát na Promodisc.

 

V prosinci se natáčí videoklip k songu Ruin my life a 1.1.2014 se objevuje na youtube v rámci premiéry.Momentálně EH pracují na nových materiálech a chystá se natáčení druhého klipu. A plány do budoucna? Co nejvíc koncertů, nějakou Tour a dělat vše kolem hudby jak nejlép to půjde.

 

zdroj: oficiální text kapely