ZOČI VOČI – Nikto z nás nie je bez chýb (2011)

Nové album slovenské pop-punk-core kapely Zoči Voči je na světě. Tato nitranská partička dokončila svoje, v pořadí druhé, album s názvem „Nikto z nás nie je bez chýb“. Samotná deska přišla do prodeje v druhé polovině měsíce října. Kapela hraje ve složení Miško – kytara a zpěv, Janko – kytara a vokály, Filipko – baskytara a screamo, Vladko – bicí. Zoči se poprvé dostali do podvědomí písněmi „S tebou“ a„Utekám“, poté přišlo album „S tebou idem ďalej“, které vyšlo v roce 2010. Ke konci minulého roku vydali Zoči Voči první videoklip k singlu „Stratený“. Na začátku tohoto roku natočili videoklip k písničce „2012“. Přišly další 2 písničky „Na Sever“ a „Jeden dôvod“, k němuž byl natočen i třetí videoklip. Všechny písničky se objevily na očekávané desce.

 

Seznam skladeb: 1. Intro – Nikdo z nás nie je bez chýb; 2. Nikto z nás nie je bez chýb; 3. Mám tu vás; 4. 2012; 5. Prehrať a zmiznúť; 6. Otvor si oči; 7. Intro – Stratený; 8. Stratený; 9. 3:00; 10. Na sever II; 11. Ak nie si moja (cover); 12. Intro – Jeden dôvod; 13. Jeden dôvod; 14. Asi som divný; 15. Chcem byť iná; 16. Neverím V Zázraky (akustická); 17. Jeden dôvod (akustická); 3:00 (alternativní)

 

Zoči dodrželi věrnost labelu, a ta se vyplatila. Album má pěkný a dobrý zvuk, určitě si ho ve vašich mp3 přehrávačích zamilujete. Některé z písní jste mohli už dříve slyšet na některém z koncertů, které ZV měli. Jako např. uveřejněné písničky „Stratený“, „2012“, „Jeden dôvod“, „Na sever“ nebo pilotní „Nikto z nás nie je bez chýb“. Na stejnojmeném albu najdeme i cover od slovenské kapely Elán. ZV dali písni „Ak nie si moja“ nový kabát a dosáhli toho, že ji znovu zpívají plné kluby. Na desce nalezneme i jeden feat. s Anakinem Foxem, který točí ZV videoklipy a záznamy z koncertů. Píseň se  jmenuje „Prehrať a zmiznút“ a nepopíratelně je nejtvrdší z celého alba. Další píseň, která vás zaujme a stojí za poslech je zpověď zpěváka Miška o své bývalé přítelkyni z Bratislavy. Píseň nese název „Chcem byť iná“ a vyznačuje se velmi neotřelým textem. Jiná je i píseň „Asi som divný“, a to nejen díky názvu, ale i proto, že text napsal kytarista Janko, oproti celému albu, které má na svědomí Miško.

Zoči prokázali, že umí i jemně a nejsou jim cizí ani romantické pomalé písně, které potěší na srdci. Jednou z nich je akustická píseň„3:00“, která na albu dostala i alternativní verzi. Akustické verzi se dostalo písním „Jeden dôvod“ a „Neverím v zázraky“, která vyšla na debutovém albu „S tebou idem ďalej“. Písni „Jeden dôvod“ se na albu dostalo i dalšímu vylepšení, dostala skoro minutové klavírní intro a stejnou úpravu dostala i píseň „Stratený“. Intro naleznete i před pilotní písní stejnojmeného alba „Nikto z nás nie je bez chýb“.

 

„Stratený“ má na youtube přes 350 000 shlédnutí. Zde je videoklip který vyšel na konci minulého roku:

httpv://www.youtube.com/watch?v=bW5ODV7vezQ

 

Součástí nové desky je i 18ti minutový dokument z dílny Anakina Foxe, ve kterém samotná kapela představuje desku. O čem je, či pro koho je každá píseň, se dozvídáme z úst zpěváka Miška, dozvíte se jaké „konexie“ má kystarista Janko, jak vypadá příprava na koncert vtipně vypoví Filip. Vlado pak vypráví, že nahrávání bicích jako první do prázdna je nelehký úkol. Celý dokument je vytvořený precizně, vše do sebe zapadá…

 

Zoči Voči vyjeli se svým albem na Monster Tour, které zakončí 10.12. v Holíči, s sebou si vzali slovenskou kapelu Before The Zero Day.

 

Deska je velice povedená, určitě ji můžeme zařadit mezi uznávaná alba, které by měl každý znát nebo o nich alespoň slyšet. Ne nadarmo mezi fanoušky Zoči Voči koluje fráze „I naše generace si zaslouží svoje INÉ KAFE“.