Václav NOID Bárta si pořídil vlastní Hollywood
22.11.2023

kladatel, zpěvák a herec Václav NOID Bárta vydává nové studiové album Hollywood. Doprovází ho klip k písni Okem vážky.

Název nového alba Václava Noida Bárty odkazuje na jeho filmové lásky. „Pro titul Hollywood jsem se rozhodl, protože vlastně všech 6 nových písní se nějakým způsobem dotýká filmu. Hned titulní písnička Hollywood je o herci, který chtěl jít do Hollywoodu, kde potká Buda Spencera a Terence Hilla, a jsou v ní odkazy na další slavné westernové herce, a třeba písnička Muž v černém sombréru, tak to je westernovka sama od sebe. Skladba Prwotní strach, je dokonce název filmu z 90. let s Richardem Gerem,“ komentuje volbu pojmenování studiové novinky Noid.

K novým písním odkazujícím na svět filmu přidal akustické verze již dříve vydaných písní, které hraje se svojí skupinou Bek Bek Clan v nové podobě a zasloužily si zvěčnit. „Před rokem jsme připravili akustické verze písniček, které jsme už vydali dříve, a natolik se nám to zalíbilo, že nám přišlo škoda je nenahrát. Album je tím pádem stylově velmi rozmanité, ale já i kapela jsme multižánroví a nechceme se škatulkovat do jednoho stylu, protože máme rádi hudbu jako takovou,“ dodává Noid.

Zároveň s vydáním alba zveřejnil zpěvák klip k písni Okem vážky: „Inspirovali jsme se filmem Na křídlech vážky, příběhu o tom, že se člověk po své smrti může vtělit do nějakého tvora a vrátit se. Nám se moc líbila ta vážka, tak moje žena Eliška, která mi otextovala už několik písní, napsala krásný text o vážce.“ Václav NOID Bárta patří k vyhledávaným tvůrcům klipů a krátkých filmů, je tedy nasnadě, že v jeho ParaNoid studiu v jeho režii a s ním „za“ i „před“ kamerou vznikl i tento nový klip. Tančí v něm sama autorka textu.

Václav NOID Bárta pokřtí album 22. listopadu 2023 v Lucerna Music Baru v Praze.