Oficiální série Majálesů startuje již za 12 dní!
27.4.2012
13.00
13.00
28.4.2012
13.00
13.00
4.5.2012
13.00
13.00
11.5.2012
13.00
13.00

Majáles? Co si pod tímto slovem představíte? U většiny lidí je to tak, že pojem majáles pro ně znamená festival plný zábavy a koncertů hudebních kapel. Což je správné, ale majálesová tradice sahá až do středověku, kdy vznikla v 15. století.

 

Akce byla dříve národnostního charakteru, později si ji ale přisvojili hlavně vysokoškolští studenti. Tomu tak je vlastně až do dnešní doby. Majáles je akcí studentskou a navštěvovanou hlavně studenty.

 

I v letošním roce Vás samozřejmě čeká spousta Majálesů. Série těch největších v republice začíná již za 12 dní!

Oficiální Majálesy se konají, jako každý rok, ve 4 městech v České republice. Hradec Králové – 27.4., Plzeň – 27.-28.4., v hlavním městě se koná 4.5. a poslední Majáles se pořádá v Brně, 12.5.

 

Hradecký Majáles se koná v Šimkových Sadech od 13:00h. Před tím se ale můžete zúčastnit Majálesového průvodu, který startuje ve 12:30 z Baťova náměstí. Průvodu se zúčastní také kandidáti na Krále Majáles.

Kromě hlavního dne oslav se po celý týden v Hradci Králové (od 21.4.) můžete zúčastnit širšího programu např.Majálesového branného závodu, Filmového večera nebo Florbalového turnaje.

A na jaké kapely se můžete letos těšit? Do Hradce si přijedou užít své minut slávy Charlie Straight, Skyline, Sto Zvířat, Mig 21, Nightwork, UDG, Wohnout, Tomáš Klus a další.

Více informací a celý časový hramonogram akce naleznete na: http://hradec.majales.cz/program/.

 

Plzeňský Majáles je mezi všemi oficiálními Majálesy výjmečný. Hlavní termín oslav je totiž dvoudenní. Akce se koná v pátek, 27.4. na Náměstí Republiky od 14:00h. A vstup na pátek je pro všechny zájemce zdarma.

Mimo hudebního programu se účastníkům akce představí kandidáti na Krále Majáles. Ze všech kandidátů pak bude zvolen nový vládce. Z hudebního programu se můžete těšit např. Na United Flavour, Discoballs, Nebe, Chuť nebo plzeňskou kapelu L.A.

Druhý festivalový den se koná 28.4. v Amfiteátru Lochotín od 14:00h. A hudbení složení se podstatně liší od ostaních oficiálních Majálesů. V Plzni uvidíte krom rodáků Mandrage také Nightwork, Horkýže Slíže, Imodium, Post-It, ale zazpívat přijede i Václav Neckář s kapelou Bacily.

Hudební produkce v Lochotíně bude rozdělena na 3 stage.

Více informací a celý časový hramonogram akce naleznete na: http://plzen.majales.cz/program/

 

4. května se všichni sejdeme ve Stromovce! To je totiž místo konání Pražského Majálesu. Brány se otevřou již v 11:00h. dopoledne a vy si tak můžete užít celý den skvělé hudby a doprovodných akcí.

Letos poprvé se také koná Majálesový Studentský měsíc, za podpory Magistrátu Hl.města Prahy, který má za úkol ukázat nejlepší pražské studentské akce. Od 4.4. jste tedy mohli navštívit např. Stavbu Májky ve Vodičkově ulici, Student fest, Kachekran nebo DJ Akademie.

A na koho z hudební scény se můžete těšit?? V Praze vystoupí např. slovenská legenda Iné Kafé, dále kapely Nightwork, Horkýže Slíže, Tata Bojs, písničkář Tomáš Klus, nebudou chybět ani Wohnout, Vypsaná fiXa, Skyline, UDG nebo skáčkoví Fast Food Orchestra. Hudební produkce bude rozdělena do několika stagí.

Více informací a celý časový hramonogram akce naleznete na: http://praha.majales.cz/program/

 

Poslední majálesovou zastávkou bude Brno. Festival se zde uskuteční 11.5. již od 11:00h, kdy je sraz všech účastníků Majálesového průvodu na Náměstí Svobody. Odtud průvod vychází v 11:45 a dojde až do areálu Hněvkovského, kde se uskuteční hlavní majálesový program.

Stejně tak jako v Praze i v Brně můžete celý měsíc navštěvovat různé studentské akce jako stavění májky, zajít na Majáles warm up párty nebo zajít na turnaj v Lasergame.

I v Brně nebude chybět většina české hudební špičky. Vystoupí Nightwork, Iné Kafé, Tomáš Klus, Monkey Business, Tata Bojs, Skyline, Wohnout, UDG a jiní. Program je, dá se říct, totožný s programem pražského Majálesu.

Více informací a celý časový hramonogram akce naleznete na: http://brno.majales.cz/program/