Neštastná 13cka přinesla Valníku „nevalné“ počasí!

autor, foto: Martina Stejskalová

Konec srpna znamená jediné, a tím je tradiční slánský festival Valník. Letošní 13. ročník byl, jak již třináctka napovídá, poněkud nešťastným.

 

Příznivci punku a rocku se sešli ve čtvrtek na plochodrážním stadionu ve Slaném, kde se první tóny rozezněly kolem 11. hodiny. Počasí nakonec vyšlo a na zahřívací den dorazilo kolem tisícovky návštěvníků.

 

V pátek se naneštěstí vyplnily předpovědi meteorologů a stadion zasáhl déšť, který dráhu proměnil v menší bahniště. Program byl ale řádně nabitý, a tak i přes nepřízeň počasí se našel hojný počet skákajících a pogujících fandů pod pódiem. Mezi vystupujícími nechyběli N.V.Ú., SPS, Sto Zvířat, Totální Nasazení či zahraniční hvězda Pro-Pain. Právě Pro-Pain pocítili sílu bahna na vlastní kůži, když jejich tour bus zapadl a musel být vyproštěn přivolanou technikou.

Počasí se naštěstí na poslední festivalový den umoudřilo, a tak nic nebránilo tomu, si jej řádně užit. K tanci i poslechu zahráli Harlej, Zvášňý Škola, Tleskač, Schodiště, Volant či naši slovenští sousedé Iné Kafe a Zóna A.

 

Letošní ročník prošel velkou zkouškou. Nepříznivé počasí se bohužel podepsalo i na návštěvnosti, která byla nejmenší od roku 2005. Pořadatelům přesto patří velký dík, ať co se týče organizace, tak i skvělého programu, který byl nabytý do poslední minuty.

 

fotky z festivalu…