Liwid s premiérovým videem!

foto: archiv kapely_natáčení videoklipu

 

Karlovarská kapela Liwid v zítřejší podvečer (20. února) představí svůj premiérový videoklip k hitu Blondýna z Londýna. Premiérově představí svůj klip jako hosté v pořadu TV ÓČKO Face 2 Face a to od 18°°. Repríza proběhne hned druhý den na to. Dále bude videoklip ke zhlédnutí na YouTube.

 

Proč právě píseň Blondýna z Londýna?
Na to je jednoduchá odpověď. Rozhodla anketa na Facebooku, kde Blondýna mezi fanoušky vyhrála na plné čáře. Navíc na koncertech má největší úspěch a objevila se i v rádiích, myslím že Bonton ji hraje ještě občas, tuhle mi někdo volal, že ji slyšel, tak snad nekecal.

 

Kde jste natáčeli, jak dlouho trvali práce kolem videoklipu?
Do poslední chvíle jsme neměli zajištěnou lokalitu. Nakonec jsme si trochu zahráli na „punk“ a natočili jej přímo na „Staromáku“ v Praze. Klip se natočil za jeden večer a noc. Mělo to hodně zajímavý konec, ale to se dozvíte v úplném závěru klipu, naštěstí jsme vyvázli bez pokuty.

 

Kdo vymyslel námět a kdo videoklip režíroval?
Tak tady budu trochu egoista, námět jsem měl vymyšlený já, vzal jsem nějaké kostými, pár komparzistek a jednoho starého moskviče a bylo. Ale při natáčení na tom pracovala celá kapela i komparz. Jak už jsem se několikrát zmínil, kamery, střihu a režie se ujali bráchové Dalibor a Daniel Konopáčovi. Ale hodně jsme do režie kecali všichni. Všem kdo na klipu pracovali velké díky.

 

Plánujete nějaký křest videoklipu?
Na takové ty křesty klipů a podobných věcí si nehrajeme. Ten klip je úlet, prostě jsme se chtěli pobavit a hlavně už mít nějaký klip. Už mám spíš v hlavě další námět na klip, měl by být ke skladbě Hrdinové z papíru, to bude poslední úleťárna a pak začneme točit konečně serózní věci, jako třeba „Kofejni“ s klipem „Kladu tě na vodu“, to je slušný počin.

 

Co je u vás nového? Plánujete na rok 2012 nějakou novinku?
Tak co je u nás nového? Máme nového basáka, Jaromira CHOCHE Chocholouše, jestli ještě někdo pamatuje, tak je to člen bývále hip hopové party Bow Wave. Má to najednou úplně jiné grády, myslím celek té naší kapely, nejen po hudební stránce, ale také nás Jára dost stmelil jako kapelu, já říkám, že nám ho poslal sám pán Bůh. Plánů na rok 2012 máme několik i zajímavé, ale nerad o nich mluvim, ono se to pak obrátí proti tobě a nevyjde to. Ale tak stručně, určitě cíl číslo 1 je deska, prostě oficální placku by měla mít každá kapela, na ní už začínáme pracovat. Potom na podzim nějaké turné, jsme v jednání s jednou velmi zvučnou kapelou, že bychom jim předskakovali. V létě se určitě objevíme na festivalech a snad v květnu na Majálesech.

 

Tímto děkujeme kapele Liwid za rozhovor a přejeme četná zhlédnutí videa! ☺