Kovářov zažil metalovou erupci Arakainu a Dymytry!

Je sobota 8.10. a vyjíždíme směr jižní Čechy do malého městečka Kovářov na další zastávku Arakain Dymytry tour 2016. Na místo vyrážíme s dostatečným předstihem, protože se dá očekávat veliký zájem a nápor fanoušků obou kapel. Po příjezdu na místo vidíme, že dodávky obou kapel jsou už na místě. Před kulturním domem postávají hloučky fandů všech věkových katrgorii a jak se na metalový koncert patří, všichni v černém. Zamíříme si to rovnou k podiu a s napětím očekáváme co předvede předkapela Absolut Deafers.

 

Kapela s charismatickým zpěvákem Janem Jokerem Jaškem předvádí výbornou show a pomalu se plnící sál dostává do varu. Diváci jí odmění hlasitým potleskem, ale všichni víme, že to pravé peklo přijde vzápětí.Tradiční zvuk sirén dává vědět, že nastupují muži v maskách a jako první spustí hit Sekerou z posledního alba Agronaut. Jedna z dalších písniček je hitovka Z medií a narvaný sál šílí. Když z Protheových úst zazní ,,jsou tu nějací motorkáři“, všichni ví že přijde píseň Pekelní andělé,  na kterou v minulých dnech natočily DM3 videoklip. Další píseň nepochází z dílny Dymytry, ale od Arakainu a není to nic menšího, než Paganini a nutno podotknout, že v podání DM3 neztrácí nic ze svých kvalit a obecenstvo řve nadšením. Po několika dalších písních přichází jedna ze dvou dá se říci ,,hymen“ DM3 Ocelová parta a to už zpívá a skáče doslova celý sál. Po tom, co si diváci dostatečně zařvou ,,hou hej“, se muži v maskách loučí a přenechávají misto na podiu nestárnoucím Arakainům.

 

Arakain střídá písně z posledního alba s osvedčenýmy hity. Po několika písních zve zpěvák Jan Toužimský na podium prvního hosta a není jím nikdo jiný než Jan Jašek, který nenechává nikoho na pochybách, že Absolut Deafers byly výbornou volbou na předkapelu. Po několika dalších písních králů českého metalu dochazí i na společné vystoupení s Dymytry, ze kterého dav doslova šílí. Po pár společných písních kapely odchází téměř všichni do zákulisí a na podiu se začne odehrávat neskutečná bubenická show v podání bicmenů obou kapel Miloše Meiera z Dymytry a Lukáše Doksanského z Arakainu. Z asi desetiminutové exhibice jsou v tranzu naprosto všichni, ale to už opět přichází obě kapely s malou vsuvkou hitů od Metallicy a AC/DC. Poté spustí svojí nejvetší společnou pecku Žít svůj sen a to už zpívám s narvaným kulturákem i já a sám v sobě zažívám svůj sen.

 

Blíží se závěr a naprostý vrchol metalového svátku v Kovářově. Přichází největší pecka DM3 a to Strážná věž, která v podání Prothea a Honzy Toužimskýho získává další rozměr. To už se kulturní dům otřásá v základech, když dav zpívá ,,povolán jsem, jsem povolán“. Celý večer zakončuje největší hit Arakainů Apage satanas a to už je vrchol blaha pro všechny metalisty v sále, včetně mě samotného. Na závěr nechybí společná fotka s davem fanoušků a dlouho trvající potlesk a pískot. Spojení dvou generací otce a syna Urbanů prostě funguje a fungovat bude pokaždé, když Arakain a Dymytry vyjedou na společné turné.

 

Plný dojmů lituji, že je koncert u konce a pomalu odchazím. Koncertu nelze vytknout jedinou chybu. Vše fungovalo jak má, ať už po hudební, zvukové i organizační stránce.Na závěr musím říc,t že metal nikdy nezemře, a že má stále mnoho a mnoho fanoušků. Mně nezbývá nic jiného, než všem příznivcům metalu tuhle show doporučit na kterékoliv další zastávce této Tour.