KATEŘINA MARIE TICHÁ a BANDJEEZ vydávají album PLAMEN
14.3.2024
15.3.2024
20.3.2024

Debutové album Sami písničkářky Kateřiny Marie Tiché patřilo v roce 2020 k nejpříjemnějším překvapením české hudební scény. Na Andělem oceněnou prvotinu nyní zpěvačka navazuje očekávanou druhou řadovou deskou Plamen – první nahranou ve spolupráci s kapelou Bandjeez, kterou převzala po Davidu Stypkovi. Novinku opět produkoval multitalentovaný Ondřej Turták a podle všech indicií jde o jednu z hudebních událostí tohoto roku.

Druhá studiovka Plamen je další etapou na pozoruhodně vytrvalé cestě rodačky z Vlašimi, která začala už v roce 2012 nesmělým singlem Vzpomínej. Po mnoha letech hledání svého unikátního rukopisu vydala o osm let později žánrově barevné a slovně nápadité autorské album Sami, za něž získala ocenění Objev roku v Cenách Anděl.

Aktuální počin do jisté míry shrnuje její již bezmála tři roky trvající spolupráci s respektovanou formací Bandjeez. Ta doprovázela zpěvaččina blízkého kolegu Davida Stypku, který předčasně zemřel v lednu 2021. Tichá je znovu výhradní autorkou všech textů, na tvorbě hudby se podílela její souputnice z vydavatelství SinglTon a zároveň spřízněná duše Tereza Balonová.

Posluchače překvapí dva nečekaní hosté – Milan Cais ze skupiny Tata Bojs ve skladbě Nový dům a také ostravský písničkář, herec a komik Štěpán Kozub v uhrančivém duetu Znamení. Jejich charakteristické hlasy zcela samozřejmě splynuly s atmosférou jednotlivých songů.

Vysoce očekávanou desku Plamen představí Kateřina Marie Tichá a Bandjeez na turné, které začíná již 10. února koncertem v Klatovech. Křty v pražském Lucerna Music Baru (14. března) a brněnském Sonu (20. března) jsou již vyprodané a na přidaný pražský termín (13. března) zbývají poslední vstupenky.

Kateřina Marie Tichá & Bandjeez – Plamen (tracklist)

1.Ta třetí

2. V horách

3. Plamen

4. Smečka

5. Nový dům (feat. Milan Cais)

6. Poprvé

7. Kdo ví

8. Budu tu

9. Znamení (feat. Štěpán Kozub)

10. Znova