Hudba v obrazech aneb 10 nových videoklipů!

Měsíc se s měsícem sešel a je tu čas na naší pravidelnou rubriku – HUDBA V OBRAZECH. Už po osmé jsme se snažili vybrat nejlepší videoklipy ze dvou měsíců. Nyní je na řadě červenec a srpen! 

 

leden-únor

březen-duben

květen-červen

 

REAGO feat. JAREK ŠIMEK – VODOPÁD

Úspěšný moderátor a zpěvák Reago vysvětlil příběh této písně v popisu videa na YouTube. Tento song není jen o poslouchání, ale i o přemýšlení. Jarek Šimek je zpěvák, textař a producent, který skládal písně například i pro Ivetu Bartošovou. Videoklip k písni Vodopád byl zveřejněn 15.8. 2012.

 

KRYŠTOF – INZERÁT

Havířovská pop-rocková kapela Kryštof vypustila 10.8. 2012 do světa oficiální videoklip k singlu Inzerát ze stejnojmenného alba. V únoru Kryštof odstartuje halové turné, kde určitě uslyšíte i tento song. Režie a kamery se ujal Radek Karko.

 

MARPO x IRONKAP – MAXIMUM

Rapper Marpo a IronKap společně vydali nový singl, který nese název Maximum. Klip k této písni byl zveřejněn 8.8. 2012.

 

PRAGO UNION remake MŇÁGA A ŽĎORP – NĚKTERÉ OTÁZKY SI PROSTĚ NEKLADU

Hip-hopová cover verze je také jedním z „dárečků“ na nejnovějším albu kapely Mňága a Žďorp. Celé nové album s názvem „Dáreček“ je totiž jeden veliký cover. Klip byl zveřejněn 27.7. 2012.

 

ORION, DNA, OMAN BIG, JAMES COLE, ZDENKA PREDNÁ – TO SE MÁM 

Česko-slovenská spolupráce známých hudebních tváří vyslala do světa 26.7. 2012 další letní hit. Jednoduchý text, pohodová hudba a k tomu videoklip plný slunce, vody, holek a zábavy.

 

TEREZA KERNDLOVÁ – TEPE SRDCE MÝ

Nový videoklip Terezy Kerndlové k songu Tepe srdce mý je podle zpěvačka o dvou lidech, kteří cestují po světě, pořádají house party a vedou pohodový život. Píseň i videoklip vymyslel pro Terezu její přítel a natáčelo se na vietnamské tržnici.

 

BUTY – PÍSEŇ PRÁCE

Tento song pochází z alba „Duperele“, které bylo vydáno na konci května. Ve videoklipu se objevuje plno známých umělců například Marek Eben, Petr Fiala, Karel Gott, Roman Holý a další.

 

BEFORE THE ZERO DAY – IBA JEDEN

Before The Zero Day z Rimavskej Soboty vypustili svůj druhý videoklip, tentokrát ke skladbě Iba Jeden. Song je zároveň jejich první ukázkou nové tvorby v nové sestavě. Video bylo vypuštěno do světa 8.7. 2012.

 

TIBET – ROBINSONAUT

Brněnská klubová kapela Tibet natočila videoklip k titulní písni nového alba Robinsonaut. Tato skladba, ve které hostuje zpěvačka Tereza Černochová, je jednou z nejhranějších písní českých rádií tohoto léta podle žebříčku IFPI.

 

IRNIS – NEDÍVEJ SE Z5

Uprostřed léta, 7. 8. 2012, světlo světa spatřil první videoklip rockové bandy Irnis. Je k singlu „Nedívej se z5“ a kluci z Valtic klip natáčeli ve svém domovském městě na kolonádě Reistna. Celou věc si kapela zrežírovala sama a natočil to a sestříhal Dj nO!s, který v kapele obstarává gramce a kytaru.