Další rok na hudební scéně oslavila kapela Volant!

Bujarou oslavu má na kontě skupina Volant, která 12.4. 2014 uspořádala tradiční, výroční koncert ku příležitosti jejich devatenáctých narozenin. Naplněný Žlutý Pes vytvořil náramnou atmosféru, nechyběli ani hosté z řad muzikantů a nespočet fanoušků. Jaké to bylo se dozvíte v našem krátkém reportu.

 

Pivo, pogo, punkáči a skvělý výběr kapel! V takovém duchu se nesl slavnostní večer, který vítal už několik přihlížejících kolem 18:00 hodiny. V tu dobu také začala svůj set první kapela a tou byla Mixle v Pixle. Tato partička je novinkou na hudební scéně, kterou založili někteří členové z Vypsané Fixy. Prezentují lidové písně, avšak v punkovém podání. Malé děti si zatančili na Skákal pes, Prší prší či V bleděmodrém trabantu. Písní Vláček se s publikem rozloučili, neboť odjížděli na další koncert.

 

Na scéně se po krátké úpravě ukázala banda VPR. Jsou to kluci šikovní. Již od prvního hrábnutí do strun si získali několik fanoušků, kteří se během chvíle začali pohupovat do rytmu. I pro ně to byl významný večer. Došlo na křest jejich nového CD – a Není zač!. Samotného křtu s plnou lahví Myslické se ujali zpěvák a bubeník z kapely Volant.

 

Na pražskou kapelu SPS byl již pořádný kotel. To už „Žluťák“ hostil přes 300 lidí, panovalo horko jako v peci, piva lítala vzduchem a písněmi Máma, Jsme v hajzlu, A Ruská a Černá ruka rozproudili krev v žilách každému, kdo na ně zavítal. Takto rozohněný dav připravili pro další partičku.

 

Totální nasazení nelenilo a nasadilo tempo opravdu vražedné. Žádný oddech, ihned se pokračovalo jednou peckou za druhou. Klub zažil pogo párty, na kterou bude hodně dlouho vzpomínat. Také došlo i na přídavky.

16

Hlavní hvězda večera čapla nástroje po 11 hodině. Někteří odpadli, jiní řádili do posledního zbytku energie. Kapela Volant spustila to nejlepší ze své kariéry. Písní Sněženky a bledule uzavřeli svůj setlist. Kdo ještě neměl dost, mohl tento parádní večer uzavřít s novou pardubickou kapelou Není zač.

 

Fotogalerie…