CLOU CHYTILI DRUHÝ DECH, VÝSLEDKEM JE SKVĚLÉ NOVÉ ALBUM!
6.12.2012
9.00
9.00
15.12.2012
9.00
9.00

zdroj: booklet alba_Old Dogs New Tricks

 

Pražská skupina Clou se po čtyřech letech vrací na scénu s novým albem Old Dogs New Tricks.

 

Přestože jsme na novém materiálu pracovali průbežně poslední dva roky, nebyli jsme s ním spokojeni. Jednoduše nefungoval a nestáli jsme si za ním. Situace se změnila až letos, kdy jsme i zásluhou kytaristy Pavla (Bureše) nabrali nový dech. Výsledkem je deska, se kterou jsme sami za sebe opravdu spokojeni a doufáme, že bude stejně tak bavit naše fanoušky.“ vysvětlují Clou čtyřletou nahrávací pauzu.

 

Novinka Old Dogs New Tricks, která vyšla včera, 15.října, vznikla ve studiu Biotech Ecsona Waldese v produkci kytaristy Clou Pavla Bureše a přináší celkem jednáct skladeb. Zatímco hudba je výhradně dílem skupiny, texty pochází od vícero autorů – bývalého baskytaristy Stepha, který otextoval již album For Tonight, Nicelanda a v jedné skladbě si svůj textařský debut odbyl kytarista Petrock.

 

Poprvé od debutu Postcards kapela na nové album zařadila také duet – skladbu I Got To Know, který s ní nazpívala Marta Jandová.

 

Se stejnou energií, kterou vložili do nového alba, se Clou plánují vrátit i na koncertní pódia.

V prosinci nové album pokřtí v Praze (6.12. v Lucerna Music Baru) a 15.12. v brněnském Metro Music Clubu. Vstupenky na oba koncerty jsou již v prodeji. V příštím roce pak nový koncertní program přivezou do řady dalších měst a na tuzemské festivaly.

 

Clou

Skupina Clou vznikla v roce 2001. O čtyři roky později debutovala nahrávkou Postcards, která ji okamžitě katapultovala na vrcholy rádiových i prodejních hitparád. Pilotní singl Island Sun se stal nejhranějším skladbou toho roku na českých rádiích a stejnojmenný vidoeklip pronikl i do denního vysílání evropského MTV. Album Postcards, které získalo zlatou desku, napřesrok ocenila i Akademie populární hudby, která mu udělila dva Anděly (za album a skladbu roku).Následoval další úspěšný singl Lean On My Shoulder a v roce 2007 nové album Clou, ze kterého vzešel hit Snowy Wings. V roce 2008 skupina sbírku hitů rozšířila o For Tonight (ze stejnojmenného třetího alba) a v roce 2010 o singl Believe.

 

Více informací:

https://www.facebook.com/clouclub