Kytarista a zpěvák Láska přichází s novinkou „Jako já“

Zpívající kytarista Láska přichází s novinkou „Jako já“, která se inspirovala tématem různých závislostí a kterou doprovází zajímavě pojatý klip. Hudebník dle svých slov vychází z osobní, ne příliš pozitivní zkušenosti.

 

Kytarista a zpěvák Václav Vaňura, kterému dnes už nikdo neřekne jinak než Láska, na sebe výrazněji upozornil teprve poměrně nedávno. Bývalý kytarista skupin Ovoce, zakázanÝovoce, Geoff Tyson Band aj. vydal svůj první sólový počin „Hezká písnička“ těsně před letošními prázdninami. A zatímco se tato písnička pomalu dostávala do povědomí posluchačů, Láska pracoval na dalším singlu, tentokrát s názvem „Jako já“.

 

První písnička byla tématem i zpracováním odlehčená, dělali jsme si srandu z mnoha věcí; u „Jako já“ se ale zabývám něčím vážnějším – leitmotiv celého songu je totiž závislost. Většina z nás je na něčem závislá a možná si to ani neuvědomujeme. A já závislost považuji za krajně nebezpečnou věc bez ohledu na to, na čem či na kom jsme kdo závislý. A ano, bohužel vycházím z osobní zkušenosti“, upřesňuje hudebník.

Píseň vznikla opět ve spolupráci s osvědčeným tandemem Tomáš Fröde (nahrávání, produkce, mix) a Jan Zazy Zázvůrek (mastering), nahrávalo se v novém Studiu „I“ v Hradci Králové. V nahrávce hostují zpěvačka Žanet Vargová (Nanosféra) a baskytarista Jiří Zika (ex-Krucipüsk), v klipu se pak po boku herečky Viktorie Čumpelíkové objevuje i známý herec Jaromír Nosek.

 

Potřeboval jsem obsadit roli kamaráda „z mokré čtvrti“…a kdo jiný to může zahrát lépe než skvělý herec, který je vám navíc v reálu  přesně tímhle kamarádem?“ dodává s úsměvem Láska. Natáčení klipu předcházely poměrně dlouhé přípravy; například Láska si pro účely klipu nechal narůst delší vousy. „Víc jak měsíc jsem se kvůli tomu neholil…a už to nechci znovu podstoupit!!“ uvádí s úsměvem hudebník. Režie klipu se ujal Radim Věžník.

 

Písnička „Jako já“ bude k poslechu na většině online hudebních platforem, k zakoupení například na Supraphonline.cz.