ADOVANY FUNKY ART NIGHT!  SE USKUTEČNÍ V SOCHAŘSKÉM ATELIÉRU  MATYÁŠE CHOCHOLY

Skupina ADOVANY zve svoje příznivce a milovníky uměleckých fúzí do „geniálního kotle“, který kapela rozpoutá tento pátek 17.7.2020 v 7 hodin večer v ateliéru sochaře Matyáše Chocholy (Mlýnská 3/6, Praha 6), který se díky talentu a dřině prosadil nejen u nás (oceněný cenou Jindřicha Chalupeckého), ale i ve světě (New York, Curych, Berlín, Milano, Kodaň).

 

Pozor! Akce má limitovanou kapacitu pro maximálně 77 hostů! Přijďte určitě včas!

„Oslavujeme talent všeho druhu! Proto jsme nadšení, že můžeme na vzácnou chvíli propojit naši hudbu s výtvarným světem Matyáše, světem plným živelného vizuálního šílenství, ale i nádherné figurální tvorby v klasickém stylu. Když se lidé podobného cítění propojí, vznikne radioaktivní částice, kterou spolu rozvibrujeme až na samou hranici rozpadu hmoty v našem ´geniálním kotli´! “, říká zakladatel Adovany Mirek Krutina.

V dubnu vydala kapela klip I Am Busy. Adovany se klipem rozhodli povzbudit všechny a dát impuls k zábavě během karantény! „Píseň I Am Busy jsme nahráli ve studiu Marecords. Říká se, že náš hudební styl není jasný. My rádi experimentujeme, tvoříme, mícháme, až z toho máme ucelený styl. Je to, jako když umělec tvoří své dílo v ateliéru. Jsme připraveni!“ dodává frontman kapely Mirek.

 

Adovany si tak ke groovy rytmice přimíchává pop i indie rock a trojice vokalistů se nebojí ani složitějších kompozic a lichých rytmů. Ve skladbě I Am Busy je tento styl nejvíce patrný.

 

PROGRAM

19:00 Welcome drink

19:05 Slavnostní uvítací řeč hostitele akce Matyáše Chocholy

19:30 Adovany

Zazní také fanoušky oblíbená píseň You Never Cry nebo písně z klipu Moonwalkin, Two Days Two Nights, I Am Busy nebo nedávno zveřejněná Complicated. Adovany zahrají i pár svých českých hitů.

Pozor! Během koncertu bude slavnostně odhalena zcela nová socha, kterou Matyáš dokončí speciálně k této akci. Půjde o kovovou plastiku.

Následovat bude hostitelem komentovaná prohlídka historických prostor Císařského mlýna a v něm umístěných děl Matyáše Chocholy, nahlédneme mu takřka pod ruce do jeho nejdůvěrnějšího tvůrčího zázemí.

21:30 Chill out drink na střeše továrny (s výhledem třeba na letící ptáky)

 

Poznámka:

„This will be the night to remember!“ Gandalf

 

ADOVANY

The Mirek, skladatel, zpěvák, kytarista

Naty, zpěvačka a těžká profesionálka

Květa, zpěvačka a alchymistka

Solvína, baskytaristka, francouzská duše a česká funky dívka

Ondřej, bubeník, jazzman

Kapela spolupracuje s vizionářskými tvůrci a mladými talenty nejen při tvorbě videoklipů, ale i při vývoji své image, jak je možné sledovat i na jejich novém webu adovany.cz, fb, ig a youtube kanálu. Ke kapele spolupráce na zajímavých projektech od počátku vzniku neodmyslitelně patří. Nedávno kapela bezplatně poskytla svůj hit Complicated pro ekologický spot Budka na nedopalky (Více zde: https://www.mediaguru.cz/clanky/2020/07/na-trh-prichazi-budka-na-nedopalky-bouda-pro-spacka).

 

 

Vstupenky: na místě (pro studenty vstupné dobrovolné)

Místo konání: Mlýnská 3/6, Praha 6

Termín: pátek 17. července 2020 v 19:00

Web: www.adovany.cz

Fb: https://www.facebook.com/Adovany-384886118966481/?epa=SEARCH_BOX

Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCcN–SSIz3CrtzlcbKHfW1g/featured 

Autor TZ: Tereza Janečková