Festival Mezi Ploty letos lákal na nadupaný line up!

Festival Mezi ploty je stálicí na tuzemské festivalové scéně a i když mu stejně jako všem ostatním kulturním akcím hodil klacky pod nohy kovid, letos vstal festival jako Fénix z popela a přines divákům snad ten nejlepší line up.

Čtvrtý květnový víkend patřil v areálu Psychiatrické nemocnice festivalu Mezi ploty, který má na rozdíl od mnohých jiných hudebních akcí daleko hlubší přesah. Není to totiž jen o hudbě a divadlu. ale i o duši, o propojení  široké veřejnost se zdravotně postiženými a duševně nemocnými. O tom, jak je tento festival záslužný a potřebný svědčí i fakt, že letošní ročník si vzal pod křídla prezident Petr Pavel, který se v neděli festivalu sám zúčastnil. 

V úvodu jsem zmínila našlapaný line up a tak by stálo za zmínku, že se během soboty a neděle vystřídali na pódiu kapely Olympic, Sto zvířat, Visací zámek, vystoupila ale i Aneta Langerová, Marta Jandová nebo Richard Müller. 

Areál je ale rozsáhlý a tak není divu, že za dva dny i hodinky ukázaly nachozených pomalu 28 kilometrů. Program je každoročně velmi pestrý a tak není divu, že toho člověk chce stihnout co nejvíc. Zatím co u jednoho pódia se představila partička z Na stojáka, u druhého vystoupilo uskupení Cirku la Putyka, jinde probíhali přednášky o duši, o autenticitě a jinde zase probíhají rozhovory s inspirativními lidi, jako je třeba Daniela Drtinová.

Jde ale o rodinný festival a na své si tu přišli i děti a to díky nespočtu dětských vystoupení, divadel a atrakcí. No s stánky s cukrovou vatou, sladkostmi ale i langoši a jinými dobrotami zmiňuju jen okrajově. 

No a jaké že to na festivalu bylo se podívejte do naší galerie. A abychom nezapomněli, i my víme, že patříme do Bohnic 😉