Liwid

foto: Liwid_Autoportrét TOUR 2009

Sestava:

Ján „JENDA“ Porada – zpěv

Radek „HRUŠKA“ Holub – kytara

Lukáš“LUKY“ Body – bící

Jaromír „CHOCHE“ Chocholouš – basová kytara

 

Karlovarská kapela Liwid s frontmanem Jendou funguje od roku 2008. Jejich melodický pop-rock dostali do podvědomí nejvíce fanoušků, když roku 2009 předskakovali kapele UDG na společném tour.

Za sebou mají řadu úspěchů v hudebních soutěžích, zahráli na několika Majálesech a známích letních festivalech.

Letos kluci natočili a představili svůj první oficiální klip na singl Blondýna z Londýna, pilně koncertují a připravují se na vydání jejich debutové desky.

 

nahrávky:

2009 LIWID (Demo)

 

www.liwid.cz

bandzone.cz/liwid

 

3xotázka:

1/ Pamatujete si jak probíhal váš první koncert?

Je to zvláštní, ale pamatujeme☺. Bylo to v roce 2009 na soutěži Múza v Plzni, byl to dobrej koncert, dokonce za náma chodili fanoušci jiných kapel, že hlasovali pro nás.

2/ Co chystají Liwid nového?

Teď se hlavně soustředíme na desku, kterou budeme točit v říjnu u vydavatelství Česká muzika a musíme být připraveni minimálně na 200 procent. Jako producenta jsme si vybrali Jakuba Johánka ze skupiny 100°C. Už teď se těšíme na spolupráci s ním. Na desce bude asi 13 písní včetně hostů ze spřízněných kapel a nějaký bonus.

3/ vzkaz čtenářům:

Kupujte si časopis HelpMusic ☺! Vzkaz čtenářům? Tak třeba děkujeme, že jste si o nás něco přečetli a brzy na viděnou na koncertech nebo na slyšenou v říjnu s naším debutovým CD.