Imodium

Skupina Imodium vznikla v roce 2000 ve východočeském Broumově .

Během tří let existence kapela natočila dvě dema vyhrála několik vyhledávacích soutěží (Broumovská kytara, Pro-rock apod.), pak přišel rok 2004.

Skupina podepsala smlouvu s vydavatelstvím Warner Music Czech republic a do této chvíle natočila dvě desky. „Imodium a Stigmata“ z nichž druhá jmenovaná vyšla v roce 2007. Obě desky nesly úspěšné singly (Smutnohra, Koník, Hlavou, Žiletko, má lásko) všechny singly bodovaly v českých hitparádách (Evropa 2, T-music – 3.místo, Pětka v Pomeranči – 1. místo, Andělská 20tka na RockZone 105,9 – 1.místo). Kapela pravidelně navštěvuje hudební pořady (ČT-Medúza, TV Óčko-Inbox, host Óčka, hitparáda T-music dříve také Pomeranč, Noc s Andělem. 11.místo v žebříčku hratelnosti IFPI.

Kapela objela Českou republiku, ať už jako předkapela českých kapel: Divokej Bill, Vypsaná fixa, UDG, Kurtizány z 25. Avenue, nebo na samostatném turné. Absolvovala společné turné s Post-it a Cocotte Minute.

V roce 2007 převzala cenu za 3. místo v kategorii Objev roku v anketě prestižního časopisu Report – Žebřík.

V roce 2008 kapela vydala záznam z 3x po sobě vyprodaných akustických koncertů z broumovského divadla. CD dostalo název„Akustika“. Ve stejném roce vystoupila ve vyprodané O2 Areně jako předskokan kanadské zpěvačky Avril Lavigne. V roce 2009 se stala hostem pražské zastávky kapely Horkýže Slíže v rámci T-music tour ve vyprodané Incheba Areně.

Jako jediná kapela každoročně pořádá tzv. Bytové turné, během kterého navštěvuje byty svých fanoušků a zdarma jim zahraje půlhodinový akustický set svých písní. Každoročně se tento „projekt“ setkává s velkým zájmem jak ze strany fanoušků tak médií.

Ani Imodium neminuly personální změny. Po osmi letech kapelu opustil jeden ze zakládajících členů, baskytarista Radouš. Na jeho místo nastoupil Ronoon. V roce 2009 se kapela rozrostla o kytarového hráče Daniela France.

V roce 2010 kapela vydává své třetí studiové album „Polarity“. Pod vydavatelstvím Supraphon a prostřednictvím serveru t-music (metoda Zaplať kolik chceš).

Zdroj: http://imodiumband.cz/