Farside

zdroj archiv kapely

 

Kapela Farside se začala formovat začátkem roku 2010 v Ústí nad Labem. Zakládající členové byli David Říha, Michal Artazov a Lukáš Cupal.  V dubnu 2010 se k trojčlenné formaci připojil bubeník Karel Houdek a umožnil tak start kapely ve formě pravidelných zkoušek. Začal se skládat vlastní repertoár, který byl v září 2010 provizorně nahrán, čímž došlo k první veřejné prezentaci kapely Farside. S koncem listopadu 2010 sestavu Karel Houdek po vzájemné dohodě opustil.

 

V současné sestavě se kapela začala scházet na podzim roku 2011, a to s novým bubeníkem Václavem Čermákem a kytaristou Václavem Kratochvílem. Spolu s novou zkušebnou kapela získala výborné podmínky k další tvorbě.

 

Kapela Farside zahájila svou koncertní činnost 22. 12. 2011 v prostorách Gymnázia Jateční v Ústí nad Labem, a to hned ve třech etapách před veškerým studenstvem. V následujících třech měsících kapela odehrála tři koncerty v klubu Rock Bar DRUM, na kterých si zahrála mimo jiné třeba s Vidock. Další vystoupení kapely Farside proběhlo v hlavním sále Domu Kultury (UL) na maturitním plese Gymnázia Jateční, o den později pak v přilehlé hospodě na plese Gymnázia dr. Václava Šmejkala.

 

V dubnu 2012 byly vydány 4 nahrávky, na kterých je vidět velký posun kupředu – jak v kvalitě hudby, tak i v technické kvalitě nahrávek. Spojením všech nahrávek vzniklo demo CD Tak si to poslechni. V červnu 2012 kapela vyrazila na  severočeské turné RockIn3 Tour 2012 společně s kapelami Žádný Směr a Noire Volters. Koncem července pak zahrála v hudebním klubu Reful na ostrově Murter v Chorvatsku. Na podzim kapela začala intenzivněji koncertovat také v Praze, kde nyní 3 členové studují.

 

Koncem února 2013 vyšly dvě studiové nahrávky, We Are Farside a Messy Place. Kapela dále koncertuje a plánuje natáčení klipů.

 

http://bandzone.cz/farside

http://www.facebook.com/Farsideband