Defy

Počátek kapely se datuje od léta 2011 a byla založena zpěvákem Davidem Štěpánem a kytaristou Karlem Štosem. Po krátké době si tohle duo uvědomilo, že jim chybí i něco jiného, než jen pravidelná dávka sexu. (To neznamená, že to provozovali spolu. Vzhledem k tomu, že ale byli jediní členové to také nemohu vyvrátit). Ještě v létě 2011 si pozvali na zkoušku začínajícího bubeníka Petra Blahuše, který stále při psaní těchto řádků nemůže uvěřit, že takového imbecila jakým je, chtěl někdo v kapele. V tomto seskupení začaly vznikat první skladby.

 

Kapela se tedy v té době skládala z 2 vynikajících kytaristů, z toho jeden zpíval jak Freddie Mercury. (Neberte předešlou větu zcela vážně, kdybych psal pravdu, odehnal bych nám fanoušky. Napadá mě ještě, že osoba Mercuryho by se dala přiřadit i k našemu sólovému kytaristovi, ne ale kvůli hlasu ☺). Dále jak s epileptickým záchvatem hrající Petr Blahuš. Podle jeho slov ale k hraní na bicí o moc víc než vypadat psychicky labilně nepotřebujete. Jen ještě zmínil, že ty bicí se občas taky hodí.

Ubíhaly měsíce a v kapele se střídali baskytaristi. Jen bych chtěl podotknout, že většina z nich byli opravdoví mistři svého řemesla.
Zkoušky s nimi byli velmi veselé. Chtěl bych vám tedy takovou ukázkovou zkoušku popsat. Od začátku až do konce zkoušky byli všichni přítomní soustředění a z aparátu se linula hudba, která se nám líbila (vzhledem k tomu, že je naše). Na konci zkoušky jsme se samozřejmě podělili o dojmy z basáka, s kterým jsme se předem domluvili, že se na zkoušku dostaví. Většinou někdo z nás vyřkl větu ve stylu „Ty vole … super s tou basou, ale možná by bylo lepší kdyby na ni někdo hrál.“ Ano, přesně tak to bylo. Baskytara ležela v rohu a basák nikde. Na zkouškách se nám vystřídali, a to se doopravdy hmotně dostavili, čtyři baskytaristi. Dva z nich do toho s námi nešli. Jednoho jsme vyhodili a zapomněli mu o tom říct (promiň Vašku, doufám že tě tenhle text informuje). Nakonec u kapely zůstal baskytarista Vítek Procházka. Na baskytaru hraje skvěle (původně tu bylo, že na baskytaru hraje dobře, ale pohrozil mi pěstí), nicméně víc si zbývající členy získal svými pozitivními vlastnostmi. Cituji „Jsem cholerický melancholik a všechny vás nesnáším!“ Takového lidumila jsme si nemohli nechat utéct. V době příchodu Vítka Procházky také vznikl název kapely Defy (bylo mi řečeno, že mám zmínit, že název vymyslel Vítek Procházka. Z předcházejících řádků Vám může být jasné proč jsem mu i v tomto vyhověl.)

 

Vzhledem k tomu, že kapela byla kompletní mohla konečně vyrazit mezi lidi. Defy měli svůj první koncert v únoru 2012 ve zlínském Golemu. Kapela se momentálně věnuje skládání nových songů a jejich postupným nahráváním. Nahraných skladeb mají Defy zatím 6 z toho veřejnosti jsou přístupné 3, zbylé 3 se momentálně mastrují a k posluchačům by se měly dostat během nadcházejících týdnů.

Napsal bubeník, Petr Blahuš.