Compromysh

zdroj: archiv kapely

 

Tato příbramská kapela nedávno slavila své pětileté výročí, ale přesto se znají už od narození. Jelikož tato kapela je tvořena třemi bratry Láďou, Péťou a Tomem Černohorskými.

 

Nejstarší bratr Petr a jen o něco mladší Láďa měli už od mala rádi tehdejší odsuzované bigbítové kapely, i proto zkoušeli hrát. Pak přišel na svět jejich nejmladší bratr Tom, který pod vlivem starších bratrů začal poslouchat kytarovou muziku. Starší bratři ovšem dospěli, rozdělilo je manželství a už se tolik nevídali. Tomáš společně se svým kamarádem Soukym a Danym s Pepsonem založili kapelku Compromis, tehdy se chopil Petr manažerského křesla. Kapela se ovšem rozpadla a zůstal pouze Tom a Souky, kteří se nechtěli kapely vzdát. Proto přemluvili Petra, aby si sedl za bycí a hrál s nimi. Petr souhlasil a tady se začíná psát pravá historie Compromysh. Poslední změnou v obsazení byla výměna Soukyho za posledního bratra Láďu. Jelikož Souky se dostal na VŠ a na kapelu nezbýval čas, bratrům poradila maminka že mají ještě třetího bratra, a tak Tomáš a Petr přemluvili Láďu, aby hrál s nimi. Kapela fungovala a začalo se hrát. Problémů je ale vždycky dost, a proto po roce 2006 přestávají koncertovat. Kluci se v roce 2009 po smrti otce opět dávají dohromady, bylo to také otcovo přání. Petr řekl: „Jeho srdíčko přestalo být a Compromysh začali hrát. On se na nás ze shora dívá, to on dal Compromysh srdce!“. Kapela Compromysh je od roku 2009 tudíž zpět a kluci jsou plni energie, síly a chuti skládat nové písničky.

 

 

V roce 2009 tak ukončili svojí čtyřletou pauzu a na plno se začli věnovat pilování starých a tvorbě nových písniček. A že to se svým návratem mysleli zcela vážně dokazuje i vydání jejich prvního oficialního videoklipu, který natočili v roce 2010 a sice k písničce Holka od vedle, která se tím katapultovala do pozice jednoho z největších hitů v historii kapely. Koncertní termíny se začali plnit a kluci si plnili své sny vystupováním po boku kapel jejíž jména každoročně zdobí line-upy předních českých festivalů jmenovitě např. Argema, Rybičky 48, Mandrage, Totální nasazení, Civilní obrana a řadou dalších. Svojí pílí to dotáhli dokonce na vítězství v anketě o Příbramského Otíka.

 

Zatímco rok 2010 věnovali kluci naplno koncertům v roce 2011 se rozhodli uzavřít se do studia a naplno pracovat na novém CD. Na jeho tvorbě se rozhodli neponechat nic náhodě a pro nahrávání si zvolili Sound Art studio v jehož prostorách se připravovala mimo jiné i alba Terezy Kerndlové a pod taktovkou Dana Škráška začali připravovat set list pro budoucí album. Na rozdíl od dema Za zdí se kluci žánrově trochu přesunuli a tak trochu protipolitické songy vystřídal nádech romantiky a životních strastí. Zda to byl krok správným směrem mohli fanoušci kapely posoudit již 18.3.2012 a to v příbramském klubu Šachta kde se album s příhodným názvem Životní cesta křtilo. A aby těch novinek v kapele nebylo málo na křtu zároveň došlo k představení nového hosta, který s kluky bude vystupovat a doplňovat jejich písně klavírem a druhou kytarou, Brendona. Nicméně během roku 2012 se kapela s Brandonem rozloučila a kluci opět dovystupovali koncerty ve třech. V létě roku 2013 se kapela znovu rozrostla o nového stálého člena, Bodoma, který hraje další kytaru a hostující zpěvačku Eleanor. V tomto seskupení kapela vyráží na tour s názvem Životní cesta a vytváří opět nové songy na nové CD, které je ale zatím ve fázi příprav.

 

Kapela

Petr Černohorský – bicí

Ladislav Černohorský – kytara, zpěv

Tomáš Černohorský – basskytara, zpěv

 

Dema:

5.5.2006 – „Za zdí“

2013 – Životní Cesta

 

http://bandzone.cz/compromysh