Covers for lovers

foto: archiv kapely

 

členové:

Billie Joke – kytara, zpěv

Tony – basová kytara, vokály

Aleš – bicí

 

Covers For Lovers hrají energetický a dynamický pop-punk-rock. Původní záměr kapely bylo hrát především coververze songů, které by neměly zapadnout v propadlišti hudebních dějin, nicméně situace jim nahrála tak, že začala tvořit i vlastní písně. Aktuální deska tedy nese název „Dobrý Zprávy“ a je opravdu dobrou zprávou, že na českou scénu přišla „nová“ krev, která by mohla vystřídat nudu a stereotip. Další dobrou zprávou je, že si CD můžete zdarma stáhnout na facebooku kapely. Kluci se prezentují kvalitními a především nápaditými českými texty a melodikou, která má své kořeny v americkém neopunku. (Green Day, The Offspring, nebo Blink 182) Pocházejí z Prahy a tam si také za poměrně krátkou dobu vybudovali silnou fanouškovskou základnu. Pojďme vyzpovídat Aleše, který nám za kapelu odpoví na několik otázek:-)!

 

1/ Proč jste se rozhodli opustit cestu „předělávek“ a vydáváte se cestou vlastní tvorby? Covery vás už nebaví?

To určitě ne, naopak. Baví a moc. Ale s příchodem Billieho do kapely, který s sebou přinesl spoustu vlastních nápadů, jsme se rozhodli udělat i pár vlastních songů. Prvním signálem, že je to krok správným směrem byl už song Nashledanou, který jsme zařadili na naše pilotní EP „Do Not Cover!“. Ohlasy na koncertech byly nečekaně pozitivní a to nás utvrdilo v tom, že chceme udělat autorskou desku s vlastní hudbou a českými texty. A téměř do roka a do dne byly na světě „Dobrý zprávy“.

2/ Jak probíhá Vaše klasická příprava na koncert?

Tak klasicky, jako u každé kapely podobného ražení. Ráno v osm zajedu na benzínku nakoupit lahvové pivo. Pak posnídám lahvové pivo. K obědu si dám lahvové pivo. Těsně před odjezdem na koncert otvírám poslední lahvové pivo, které zbylo v ledničce. Nasedáme a vyrážíme. Tony z batohu vytáhne lahvové pivo a nabízí kapele. Většinou nepohrdne ani řidič. Na první čerpací stanici zastavíme a losujeme, kdo půjde koupit…ubrousky, abychom poklidili auto J Těsně před koncertem si všichni dáme jedno…

3/ Vzkaz pro fanoušky:

Pijte lahvové pivo. Stahujte a poslouchejte dobrou českou muziku. Podporujte čeké kapely, bavte se, rozlišujte, vnímejte čeké texty, zda dávají smysl nebo jsou jen náhodným shlukem slov a hlavně… pijte lahvové pivo! Rock on!