Bigblast

foto: archiv kapely_Bigblast

 

Kapela Bigblast hrající od roku 2007 na první poslech zaujme svými texty. Jejich tvorba je inspirována takovými kapelami jako jsou například Rise Againts, Mute nebo Paramore. V roce 2008 kapela vydala svoje první EP s názvem „Deaf to the sirens“ a má za sebou přes 100 vystoupení a to nejen ve Francii, ale i po celé Evropě. V současné době je toto EP téměř vyprodané.

 

Po dvou letech od Deaf to the sirens se kapela rozhodla vydat své první plnohodnotné album s názvem „All saviours“. Práce na albu sice byla velmi těžká, zvláště z důvodu odchodu tehdejšího baskytaristy a zpěváka ke kterému došlo v létě 2010. Krize netrvala dlouho a v listopadu se ke kapele připojili Greg s Emi. Kapela mohla opět vyrazit na turné. Album „All saviours“ nakonec spatřilo světlo světa v létě 2011 a už koncem toho roku kapela vyrazila na další evropské turné. Jehož součástí byly též návštěvy České republiky a to hned dvakrát. 14.2. zahráli v pražském klubu Modrá vopice a den na to v Libereckém Hadovi.

 

Nutno podotknout, že kapela se rozhodně nebojí vyrazit na cestu aby mohli mezi lidi šířit nejen lásku k hudbě, ale hlavně sdílet všechny krásné momenty, čemuž ostatně napovídá i tradiční focení s fanoušky po každém koncertě. Určitě o této kapele ještě hodně uslyšíme.

 

Členové:

Emi – Hlavní zpěv
Liom – Kytara / Scream
Seb – Kytara
Jérôme – Bicí
Greg – Baskytara

 

video Bigblast na tour v ČR únor 2012:

httpv://www.youtube.com/watch?v=E-pnNLSHN2Y

http://www.facebook.com/bigblast.band

http://www.myspace.com/bigblastrocks

autor: Marie Hartmanová