Zářící žena Eva Koňasová

Na kafčo jsem se sešel s  vedoucí taneční skupiny Zářící ženy, jejich zakladatelkou, choreografkou a stylistkou  Evou Koňasovou

 

Tak Evi, po delší odmlce jsi se vrátila na příbramskou taneční scénu, představ nám svoji současnou taneční skupinu.
Jsme ženy všech věkových kategorií, které milují tanec a nebojí se vystupovat na veřejnosti. Díky radosti z tance, pohodě a dobrému kolektivu žen, které se navzájem podporují, se stále rozrůstáme a přichází nám stále více zakázek.

 

Jak dlouho fungujete a co tě vedlo zase založit taneční skupinu a tentokrát ryze ženskou?
Taneční skupina vznikla 16.9.2014 v Příbrami. Samotné mi chyběl tanec, kolektiv a také realizace v této oblasti. Protože se pohybuji ve sféře krásy, tak se často setkávám s ženami, kterým chybí i jiná realizace sama sebe jako ženy a nechtějí být jen  manželkou, matkou, hospodyní atd.

 

Proč „Zářící ženy“?

Prostě chci ženy znovu rozzářit a odvést aspoň na chvíli od každodenních starostí…a myslím, že se mi to daří  :).

 

Jaký žánr preferujete? Většinou si vás lidé spojují s country tancem…:
Country tancům se věnuji přes 20 let, také jsme tím začínaly a určitě zůstanou i nadále v našem repertoáru. Nyní jdeme i dalšími směry. Diváci nás mohou vidět i jako barové tanečnice, při charlestonovém nebo mexickém vystoupení a pracujeme na rockovém a dalších žánrech.

 

Jak často trénujete?
Pravidelný trénink je jednou týdně, ale když je potřeba, tak se sejdeme i 2-3krát v týdnu. Několikrát do roka jezdíme i na víkendová soustředění a příští jaro se chystáme na týdenní soustředění do Řecka. Máme ještě volná místa, tak se klidně můžou přidat i naši fanoušci a užít si s námi tepla. Stačí mě kontaktovat o podrobnosti.

 

V září jste dělaly nábor nových tanečnic a rozšířily své řady o další členky, kolik vás v tuto chvíli je?
Rozšiřujeme se hezky :). Začínaly jsme ve čtyřech a v tuto chvíli je nás 11 členek. Stále jsme otevřená skupina, takže pokud nějaké ženy mají zájem se přidat, je to možné.

 

Kde čerpáte inspiraci pro vaše vystoupení a choreografie?
Eva: Inspirace přichází většinou sama s vybranou hudbou. Částečně nechávám i zasahovat děvčata do určitých úseků, ale většinou je celková vize od začátku daná. Mám ráda nápady děvčat. Vždy mě to někam posune a děvčata tančí o to raději, když dají kus sebe i do choreografie.

 

Kdo vám tvoří kostýmy?
Ty si vytváříme samy. Většinou mi s výběrem hudby naskočí  kostýmy i choreografie zároveň. Ve skupině mám moc šikovná děvčata, která pomáhají při tvorbě. Musím říct, že je to oproti dřívějším tanečním skupinám, které jsem vedla, velká výhoda a pomoc.

 

Když vidím vaše vystoupení, tak ale nepoužíváte pokaždé úplně tradiční hudbu té doby nebo oblasti, na kterou je tanec směřován?
Většinou jsou to moderní skladby, které se pouští i na diskotékách, nebo oldies.
Chci aby každé vystoupení děvčata bavilo co nejdéle a také abychom oslovily diváky. Mým cílem je, aby si nás lidé pamatovali a vraceli se na naše vystoupení.

 

V sobotu 26.11. pořádáte váš 2. country bál, na co se návštěvníci mohou těšit?
Teď vrcholí naše přípravy. Návštěvníci uvidí úplně nové vystoupení. Na začátku vystoupí děti a pak bude Mexické vystoupení, kde se předvedou i nová děvčata. Završíme Charlestonovým tancem. Nebude chybět ani výuka country tanců a určitě se můžou návštěvníci těšit i na opravdu bohatou tombolu. Určitě to bude stát za shlédnutí

 

Jaké zajímavé taneční akce máte coby Zářící ženy již za sebou – na co rády vzpomínáte?
My si užíváme každou akci, ale co mě tak v rychlosti napadá… několikrát do roka jezdíme pořádat country bály do Chvalšovic u Vacova, kde je to pro nás srdeční záležitost. Užily jsme si také Příbramský huntík, kde jsme vystupovaly bosé, nebo Věšínský hvozdík, kde byli naprosto skvělí diváci a nebo vystoupení v domově důchodců, kde nás pan ředitel představil jako Žhavé ženy (smích)

 

Vím, že děláte i soukromé akce
Ano, vystupujeme veřejně na plesech klasických i maturitních, country bálech, veřejných akcích a jsme zvány i na soukromé oslavy jako překvapení. Hlavně nás na soukromé akce oslovují manželky oslavenců. Mají jistotu, že jejich drahé polovičky nebudou osahávány a naopak, a oslavenec má tanec několika žen jen pro sebe (smích)

 

Jak se lidé s vámi mohou spojit?

Kontaktovat nás mohou buď přes facebook- ZÁŘÍCÍ ŽENY, nebo webové stránky, kde vidí i naše termíny akcí – zarici-zeny.webnode.cz. Je tam i telefonické spojení přímo na mne.
Vedoucí skupiny, zakladatelka, choreografka a stylistka
Eva Koňasová