Tleskač pro Kibera Kids

 

Kostkované kalhoty a jde se! V pražském Futuru se to v útery 8.12.2009 skáčkaři jen hýřilo. Na programu byli totiž plzenští Tleskači se slibem zaručeně prvotřídního ska a nových písniček. Předskakovali jim hard rock and rollová kapela Reverends.  Celá akce měla ještě k tomu charitativní myšlenku pod názvem Kibera Kids for peace aneb pomozte dětem z Keňi. Projekt Kibera Kids for peace vznikl na základě spolupráce Humanistického centra Narovinu a iniciativy Amani Kibera, která působí  v nairobském slumu Kibera, největším slumu v Keni. Cílem projektu je spojení volnočasových aktivit mládeže s výchovou k aktivnímu nenásilí, podporou vztahu k životnímu prostředí, rozvojem vzdělání a posílením aktivní účasti na rozhodování v konkrétní komunitě. Nové písničky od Pilsner Ska Ochestra a myšlenka benefičního projektu nás přitáhla a nelitovali jsme. S Tleskači a pořadateli se nám dokonce podařilo pořídit minirozhovor.


Reverends nejdříve upoutala návštěvníky nejen svým tvrdšim rock and rollem ale hlavně svou tvrďácko-uličnickou image. Zajímavá hudba i podívaná. Když nastupovali členové kapely Tleskač,  byl už Smíchovský klub, Futurum,  téměř plný. Tleskač, v čele s Mirkem Cislerem a Olinkou Konopíkovou,  to roztočil po svém. Na začátek přišlo pár starších, osvědčených ale s postupem času sme se dočkali již zbrusu nových kousků jako Mrtvá holka, To se mi snad jenom zdá, Never Die Song, Po smrti dobrý, Dvě krávy, Sedmý den

 

V posledni době se dost činíte, vydáte živák, máte prvníklip a teď hrajete na koncertech nové pecky, kdy se tedy můžeme dočkat nového alba?

Dvě třetiny materiálu na novou desku jsou hotové. Takže pokud všechno půjde stejně hbitě jako do teď, možná do roka a do dne.

 

Jaký ohlas mělo vaše nové CD/DVD Live in Akropolis? Proč se natáčel zrovna v pražském Paláci Akropolis? Máte ke klubu blíže?

Na nějaký ohlas je zatím příliš brzo. Záznam je na světě teprve tři týdny. Natáčelo se v Akropoli z důvodů čistě pragmatických, nikoliv srdečních. Jednak tam mají s točením dvd zkušenosti a jednak tamní prostor je ideální co do velikosti pódia, kde se můžeme do sytosti projevit a do sálu se s přehledem vejde mimo návštěvníků také filmová technika.
V podzimní sezoně jste hráli často v Praze, v jekém klubu se Vám hraje nejlépe, který Vám nejvíce přirostl k srdci?

Nejlépe se nám hraje tam, kde točí plzeňskou dvanáctku=).
Váš koncert je vždy energická podivaná kde nejde neskákat, setkali jste se někdy také s negativní odezvou? Jistě. To by byl úplný blázinec na tom světě, kdyby se Tleskač líbil všem. Vše je otázkou vkusu. Ať si každý poslouchá co chce, i třeba hip-hop, byť ten je horší, než genocida.