Rozhovor:Student Fest bude nářez!

Do naší virtuální redakce jsme si pozvali jednoho z hlavních organizátorů Student Festu 2010, Jana Jelínka alias Groovyho. Honza odpovídal směle, nebál se toho, dokonce sám dělal korekturu otázek , a ptal se jestli neodpovídá moc spisovně. Tak to má vypadat! 🙂 Rozhovor a kompletní line-up najdete níže.

Ahoj Honzo, mohl bys na začátek ve zkratce představit Student Fest, o co se jedná?

Ahoj,
Student Fest je jedinečný, žánrově pestrý hudební festival, jehož druhý ročník proběhne už 31.3.2010, což je pro studenty poslední den před velikonočními prázdninami. Je založen na tom, že si v podstatě z centra Prahy uděláme festival – Student Fest 2010 totiž bude probíhat ve 4pražských klubech najednou (Vagon, RockCafé, K4, Chapeau Rouge). Vystoupí 18 kapel, 7 djs a pro studenty bude vstup na celou tuhle šarádu jen za 100Kč.

18 kapel, 7 djs, to zní docela velkolepě. Můžeš uvést nějaké hlavní hvězdy, na které se můžeme těšit?

Také to velkolepé bude.. Co se týče živé hudby, tak z těch známějších jmen vystoupí například pražská partička Basta Fidel, kladenští Zrní, pak také The Pooh nebo BroumBand. Z řad studentských kapel, bez kterých by to nebyl Student Fest, zmíním třeba Hentai corporation, Chaotic nebo Skalenou Tresku a mnoho dalších. Letos ale přibyly i 2 elektronické stage, kde jsme také netroškařili, a pozvali jsme velká jména. Student fest představí dje a producenty jako např. ANS, což je český i světový dubstepový král, dále liquid-funkového producenta DANOO či věhlasného dje jménem BIFIDUS AKTIF.

Akce takového formátu musí být docela náročná na přípravu. Festival pořádá občanské sdružení Nerudný Fest.cz . Mohl bys o něm říct pár slov?

No někdy mám pocit, že mi z toho fakt hrábne, poslední dobou je toho na nás fakt dost. Nerudný fest.cz, o.s. vzniklo v roce 2007 a od té doby rozjíždíme další a další projekty. Naším cílem je nabídnout lidem kvalitní hudbu za přijatelnu cenu a zároveň podpořit nadějné hudební projekty. Nelíbí se nám, že lidé jdou místo na kulturu někam do disco baru, kde stojí pivo 50Kč, takže by se dalo říct, že bychom chtěli publikum i vzdělávat a otevírat lidem nové obzory v oblasi hudby. Současně například pracujeme na festivalu Mladí Ladí Jazz, který proběhne na přelomu dubna a května. Půjde o 4 večery s českými a zahraničními hvězdami jazzu současně s mladými kapelami, z nichž nejlepší dostane 25 tisíc na nahrání debutového alba. Koukněte na www.mladiladijaazz.cz

Festival má velký potenciál a docela mohutnou propagaci, můžem mi  říct, kolik tak odhadujete návštěvníků?

Vždycky těžko odhadnout, ale letos věříme v 1500-2000 lidí

S tím se pojí i další věc, jak se v době krize dařilo schánět sponzory na akci? Přecejenom firmy zmenšují své rozpočty, a s dotacema jsou spíše opatrnější.

No tak to bylo už minulý rok, takže jsme zvyklí. Přesto jsme letos zabrali ještě o trochu víc, a docela se povedlo. Hlavně když děláš první ročník, tak to je těžký něco sehnat. Letos to už bude 2. ročník Student Festu, takže když jsme jim ukázali fotky davů z loňska, tak to šlo lépe. Finanční sponsoring se shání fakt hrozně špatně. Dnes ti nikdo žádný větší prachy  nedá.. A kdo dává, jako třeba T.mobile, KB apod., tak ty maj nějaký svý akce a na ostatní pečou, ať jim nabídneš cokoliv. Nicméně jsme letos dost spokojení, povedl se nám velký kus práce a myslím, že STUDENT FEST 2010 bude stát za to.

Tak jo, díky za rozhovor, a držíme palce ať vše dobře dopadne!

Taky díky, měj s. A vy čtenáři přijďte 31.3. na STUDENT FEST !


LINE-UP

Vagon klub                      Rock Café                         K4                         Chapeau Rouge 1        Chapeau 2

19:00-19:45 Vepřové Komety Simit Tadinda Susamli Zelená Konev Black Roses warmup DJ
20:00-20:45 The Puppits Chaotic Hoppy Chops BroumBand warmup DJ
21:00-21:45 Bojitos Afterspoon Skalená Treska Simple Muffin warmup DJ
22:00-23:00 Basta Fidel <-> Freaky Art The Pooh SWAN
23:15-00:00 Hentai Corp. <-> Kopec Šišek Zrní STANTHA
00:00-01:30 Rockotéka <-> <-> ANS DANOO
01:30-02:30 Rockotéka <-> <-> FROCK BIFIDUS AKTIF
02:30-04:00 Rockotéka <-> <-> STANTHA (breakbeat) RUDEBOY

kompletní informace o festivalu najdete na stránkách studentfest.cz