Rozhovor s kapelou Street 69!

Street 69 je čtyřčlenná poprocková banda ze Zlína. Na svém kontě mají dvě desky, nespočet koncertů a právě chystají novou desku. Pokud navštívíte jejich webové stránky (www.street69.eu), zjistíte, že kluci nelení. Mají nový videoklip a koncertují každý týden.

 

Ahoj kluci, na začátek se čtenářům představte. Prozraďte nám něco o vzniku kapely a jejím názvu.
Ahoj, všichni členové kapely za sebou měli více účinkování v různých kapelách a před devíti lety nás dohromady svedla víceméně náhoda. Nicméně to funguje stále, takže můžeme dělat i tento rozhovor. (smích) Název kapely je obestřen řadou nevyjasněných historek a zahalen v mlze tajemství. Snad jen doplníme, že 69 nemá evokovat oblíbenou sexuální pozici.
 

Pro fanoušky chystáte novou desku. Můžete prozradit název a co nás čeká?
Pro novou desku jsme zvolili název Dokonalej svět a najdete na ní 10 nových autorských skladeb v češtině. Práce na ní jsme zahájili v listopadu 2014 a letos v říjnu ji vydáme.

 Street69 CD

Před nedávnem spatřil světlo světa videoklip Rock And Dance, který je první vlaštovkou z nového alba. Jakou máte na novinku odezvu od fanoušků?
Na YouTube jsme kromě videoklipu k Rock And Dance umístili i videoklip s ukázkami všech skladeb. Lidé si to tam můžou poslechnout a udělat si obrázek co a jak. Od těch, kteří to udělali, máme ohlasy pozitivní. Negativní samozřejmě byly taky, ale to je dobře. Nemůže a nebude se ta hudba nikdy líbit všem a je dobře, že někomu evokuje emoce, jež má pak potřebu napsat a sdělit. I když jsou negativní.

 

S novou deskou přichází také křest. Už víte, kdo bude kmotrem?
První křest proběhne 2. 10. v rámci festivalu Fonergy Uherskobrodská pouť 2015 ve sportovní hale v Uherském Brodě. Od pořadatelů se nám dostalo důvěry a páteční program bude hlavně o našem křtu. Za tuhle šanci jsme moc rádi. V průběhu večera se představí i kamarádi z Nohow, Voxel a Zoči Voči. Bude to super mejdan a rádi vás tam všechny uvidíme.
Druhý koncertní křest bude 10. 10. na Vysočině, konkrétně v Netíně. Pokřtít a oslavit novou desku přijedou Like-It, Accort a všichni naši super fanoušci a kamarádi, kteří nám z Vysočiny udělali druhou domovskou scénu! Další koncertní termíny jsou v jednání a více o nich najdete na webových prezentacích Street69.

 

Pokud nevyrazí fanoušci na křest, proběhne nějaké koncertní turné? Kolik měst vás čeká?
Skoro celou novou desku hrajeme už od června na všech vystoupeních. Turné zatím neplánujeme, ale chceme přidat ještě 2 až 3 křty v jiných regionech. Bude to jiný druh vystoupení a rádi bychom, aby se na to lidé, které to zajímá, měli možnost podívat.
Všechny informace o dalších koncertech najdete na našem webu.

 

Příští rok oslavíte 10 let existence kapely. Plánujete nějakou oslavu?
Teď se plně věnujeme práci okolo vydání nové desky, takže jubileum zatím nedostalo jasné kontury. Nicméně určitě připravíme oslavu, jakou si tato událost zaslouží.

 

Vzkaz čtenářům HelpMusic:
Děkujeme, pokud čtete tyto řádky. Užívejte a choďte podpořit živé kapely. Hodně pozitivní energie a dobrou náladu. HelpMusic moc děkujeme za fajn rozhovor a prostor.