Rozhovor s kapelou HIGHLIGHTS

Pop/rocková kapela Highlights funguje teprve od roku 2013. Kapela se skládá z velké části z vysokoškolských studentů působících v Praze. Za 3 roky odehráli několik desítek koncertů po republice a dostali se i na známé open air festivaly jako je Pražský Majáles 2016, Sport4Students 2016, Žižkovská noc, Povaleč a další. Mají za sebou účast v řadě soutěží a nyní se chystají vydat své debutové album. Na naše otázky odpovídal zpěvák Kuba Balcar.

 

Ahoj parto, máte za sebou tři roky existence a spoustu úspěchů. Který je pro vás ten největší?

Ahoj. Za dobu naší existence jsme toho zažili mnoho a každá maličkost nás svým způsobem posunula. Nejvíce jsme ale hrdí, že jsme se dostali na velká podia Pražského Majálesu a natočili debutové album Dívej se.

 

Právě finišují přípravy debutového alba, prozradíte nám o něm něco?

Natáčeli jsme ho ve studiu Soundevice ve spolupráci s Borisem Carloffem. Album vzniklo hlavně díky našim fanouškům. CD je odrazem naší uspěchané doby a toho, že jedinej kdo nám mnohdy stojí v cestě za naším snem, jsme pouze my sami.

 

Jaké to bylo spolupracovat s Borisem Carloffem?

Byla to pro nás dobrá lekce a skvělá zkušenost. Boris je vzorem pracovitosti a člověkem na svém místě, který ví jak svou práci dělat co nejlépe. Zároveň je strašně milý člověk. V každém případě nám to hodně dalo a i udalo směr, jakým chceme dále jít.

 

Čeká vás velký koncert ve Žlutých lázních. Proč jste se rozhodli křtít právě tam?

Většina kapel křtí album v klubu, kde je zakouřeno a šero. Žluté lázně jsou venku v krásném prostředí, které skýtá pláž a mnoho dalšího. Kromě toho je léto a pro lidi to bude určitě příjemnější a dá se říct, že chceme udělat pořádnou letní prázdninovou párty.

(fb událost: https://www.facebook.com/events/622465394545331/)

 

Právě jste vypustili videoklip Lítá čas kolem nás…

Řekl bych, že je dost akční a mnoho věcí v něm fanoušky překvapí. Hlavní roli ztvárnila herečka Zuzana Velichová. Více ohodnoťte sami:

Plánujete nějakou podzimní šňůru?

Křest je vlastně takovým startem projektu s názvem Dívej se minitour, kdy se podíváme i do jiných měst během září. Všechny srdečně zveme právě hlavně na křest, který proběhne 17.8. v pražských Žlutých lázních, kde kromě nás vystoupí i další naši hosté LASK a Last Station. Nebude chybět i bohatý doprovodný program. Další koncerty fanoušci najdou na našich sociálních sítích nebo webových stránkách. Takže sledujte náš facebook, kde jsme nejvíce aktivní a stavte se na křest!

 

Sestava:

Jakub Balcar – zpěv, akustická kytara

Daniel Kawulok – sólová kytara

Anna Jelínková – housle

Martin „Béďa“ Bezdíčka – baskytara

Tomáš „Kopa“ Kopecký – bicí

 

Odkazy: