Rozhovor Black Roses : Nadšení a únava

Autor: Karolína Košařová

Jaké jsou první dojmy z koncertu? Splnil koncert Vaše očekávání?

René Souček: Bylo to naprosto úžasný a vůbec nejlepší koncert co jsme kdy hráli, bylo nejvíc lidí, byli jsme nejvíc připravený, nejlepší atmosféra. Byl tam docela velkej kotel, možná trochu emotivnější než jindy, protože se křtilo cédéčko.

Vašek Chaloupecký : Rozhodně jsem hodně nadšenej, bylo to nad moje očekávání, myslel jsem, že přijde míň lidí, byl jsem hodně mile překvapenej, že nepřišli lidi jenom na nás, ale třeba i na jiný kapely, takže jsme si mohli získat i nový fanoušky. Jsem hodně nadšenej, ale teď to nedokážu moc projevit, protože jsem neskutečně unavenej a myslím, že mi dojde, jaká to byla skvělá akce až zejtra až se pořádně vyspím.Teďka  jsem prostě už moc unavenej.

Kolik podle Vašeho odhadu přišlo lidí?

René Souček: Asi nejvíc co kdy na našem koncertě bylo, i když teda, když to srovnám s La Festem , tam bylo asi 700 lidí, ale ty ani nešli tolik na nás. Ještě nevím, kolik přišlo lidí, ale byl fakt parádní  kotel.  (přišlo kolem 300 lidí pozn.aut.  )

Co se týká složení lidí, myslíte si, že přišli lidé hlavně ze školy a nebo třeba někdo, kdo Vás nikdy předtím neslyšel?

Vašek Chaloupecký : Určitě jsme měli velký zastoupení ze školy, nejde o to, že jsou ze školy, ale hlavně jsou to taky naši dobří kamarádi, ale jinak já jsem se snažil zvát lidi i hodně mimo školu, myslím si ale, že nikdo nepřišel, že by ho třeba upoutal plakát nebo banner myslím si asi ne, většinu lidí jsem znal co tady bylo.

A co fanynky? ( dvě slečny před koncertem vylezly na podium a opravdu se jim moc dolů nechtělo pozn.aut.)

Vašek Chaloupecký : No bohužel já, když jsem hrál, tak jsem neměl brejle, takže já absolutně nevím kdo to byl a za druhý jsem viděl jenom takový fleky z povzdálí , abych se přiznal, jinak bych řekl, že jestli nějaký fanynky máme tak se určitě stydí, protože se zatím nijak neprojevovaly a nebo jsou moc mladý, zatím se mě asi všichni bojej.

Jakou písničku si lidé nejvíc užili?

René Souček : Možná rokenrolovou královnu. Dali jsme to jako přídavek místo Traktoru, kterej jsme hráli vždycky. Ale já nevím, já jsem si užil všechny, tak uvidím jak lidi.

Která má šanci stát se největším hitem?

René Souček : Minimálně snad bude hitem Příběh, kterej se i vlastně umístil dobře  ( hitparáda na bandzone pozn. aut.), možná Čekání , těžko říct.

Vašek Chaloupecký : Tipnul bych si, že asi nejvíc takovej text, kterej si lidi nejvíc zapamatujou, bude to buď Příběh nebo určitě Čekání na východ slunce.

Kdo Vám pokřtil CD?

René Souček: Byl to Keddy, frontman kapely Afterspoon, kteří jsou naši dobrý kamarádi. No a my jsme ho poprosili, protože nám i dělal produkci na cédéčku, aby nám to pokřtil.

Co můžeme čekat do budoucna? Kde všude Vás bude možné vidět?

Vašek Chaloupecký: Momentálně se teď chystáme v březnu hrát u Berouna, potom v Příbrami, v Plzni na soutěži rockových kapel, další koncert v Příbrami bude potom v dubnu, v květnu nás čeká koncert někde u Prahy, myslím v Řeži. Kromě těchto akcí budeme taky hrát na třech velkých akcích v Praze. První akce bude student fest 31.3. to bude v Chapeau Rouge , další akce bude Kavalírka fest, to budu organizovat já s kytaristou, to bude festival našeho gymplu a poslední asi největší akce tak to je 30. 4. na čarodějnice -bude velkej open air fest v Modrý Vopici, kde bude vstup zdarma, kde budou hrát taky naši kamarádi Afterspoon a také velký kapely jako třeba Abraxas. Jinak se taky snažíme domluvit turné s jednou kapelou z Brna na podzim, že bychom odehráli osm až dvanáct koncertů po různých městech, ale to se teprve plánuje takže nemůžu k tomu říct nic.

A co letní festivaly?

Vašek Chaloupecký: Určitě chceme zkusit soutěž na Rock for People, která bude jeden měsíc, kdy se budou posílat sms hlasy, to doufáme, že bychom do toho mohli zapojit hodně lidí a kdyby se nám podařilo a získali bychom co nejvíc sms hlasů, tak první dva si budou moc zahrát na Rock for People   a jsou i další soutěže jako na Sázava fest a tak. Myslím si, že teď se budeme chtít zaměřit především na ty soutěže.

Karolína Košařová