Mr. Elastik “Kdo se bojí, nesmí do lesa”

Mr. Elastik vznikli na jaře roku 2015. Marcel Marek aka DJ Mersi vystudoval hudební konzervatoř v Plzni. Už za studií začal hrát na bicí ve skupině Burma Jones, v roce 1998 pak spoluzaložil kapelu Děda Mládek Illegal Band. Spojení manouche jazzu a swingu dvacátých a třicátých let minulého století s moderní elektronickou hudbou je to, co nejlépe charakterizuje projekt Mr. Elastik.

Mersi, jsi vystudovaný hudebník a svoji kariéru jsi odstartoval už za studií. Nebál ses v dnešní době založit novou kapelu?

Kdo se bojí, nesmí do lesa. (smích) Ne, teď vážně. Vůbec jsem se nezaobíral otázkou, zda to má či nemá smysl. Skládal jsem si doma muziku s tím, že bych ji chtěl jednou prezentovat živě. Navíc jsem měl veliké štěstí, že jsem potkal fajn lidi, kteří do toho šli se mnou. Bez toho by to asi nešlo.

 

Není to jen swing, ale také dubstep, balkan, gypsy apod.

 

Projekt Mr. Elastik spojuje netradiční žánry a dává je do moderního hávu. Z čeho vychází?

Už jako DJ jsem se snažil propojovat elektronickou hudbu s živými nástroji. Pracuji se samply, beaty a k tomu přidávám hudební nástroje. Také se úplně nedržím písňové formy. Co se týče celkového soundu kapely, s tím mi hodně pomáhá náš pianista Michal Vejskal a zvukař Andrej Lažo. Není to jen swing, ale také dubstep, balkan, gypsy apod.

 

Nohama kroutit umím…

 

Swing začíná být velmi oblíbený díky tanečním večerům. Jak jste na tom s tancem vy?

Co se týče mé osoby, tak si myslím, že nohama kroutit umím. Ale neříkal bych tomu tanec. (smích) To naše Hot Sisters jsou na tom podstatně lépe! Na ty je radost pohledět, když tančí.

 

Máte venku dva singly. Kdy můžeme čekat debutové album?

Bohužel je to otázka peněz. A také toho, čím desku naplníte. Nejsem příznivcem natočení alba za každou cenu. Chci si být jistý, že materiál na desku bude kvalitní.

 

Nový singl Snowman má i svoji videopodobu. Jak a kde probíhalo natáčení?

Natáčelo se v Praze na Náplavce, na Andělu a také v klubu Pekelnej Bar. Za jeden den bylo hotovo. Tomáš Kraus (moderátor Top Star magazínu na TV Prima – pozn. aut.) je jako snowman neodolatelný. S výsledkem jsme moc spokojeni.

 

Na podzim bychom rádi takovou malou „šňůru“ u nás a na Slovensku.

 

Plánujete koncertní tour?

Vzhledem k vytíženosti jednotlivých členů kapely je občas těžké najít termín, který by vyhovoval všem. Každý máme ještě závazky jinde. Nicméně na podzim bychom rádi odehráli takovou malou „šňůru“ u nás a na Slovensku.

 

Vzkaz čtenářům HelpMusic:

Milujte se a množte se. (smích)

 

Odkazy:
www.mrelastik.cz
bandzone.cz/mrelastik
www.facebook.com/MrElastik