Black Mercury: Teatrálnost a grandióznost je naše síla!

Členové party Black Mercury mohou připadat některým čtenářům povědomí. Přestože skupina funguje teprve rok, kluci se na české hudební scéně pohybují už nějaký ten pátek. Můžeme jen ve zkratce připomenout, že předchůdcem Black Mercury byla kapela Last Time a členové se objevovali jako hosté v kapelách Cookies nebo Koblížc!. Nyní jsou tu Black Mercury, trochu tvrdší, ale o to kvalitnější. Chtějí přinést do české hudební branže trošku toho svěžího vzduchu. Na kontě zatím mají několik songů, dva videoklipy a právě plánují své první vystoupení.

 

Ahoj kluci, v dnešní době to skupiny nemají jednoduché, přesto jste založili novou kapelu a uspali svůj původní projekt. Nebojíte se, že je to špatná volba?

Radim: Ahoj, novou kapelu jsme založili s tím, že víme, jaká je situace na hudebním trhu. S novou skupinou přicházejí nové možnosti, např. jsme se rozhodli vyhýbat klasickým kompozicím ve skladbách, jako tomu je v dnešní době. Novodobá hudba, hity jsou dělány tak, aby byly jednoduché, přímočaré, a to my nehrajeme. Písničky skládáme tak, jak to cítíme. A pokud naše tvorba chytne širší spektrum lidi, budeme jedině rádi.  

Na scéně jste rok. Jak byste ho zhodnotili?

Radim: Za ten rok jsme hledali, jak má vypadat tvář Black Mercury. A to jsme našli.  

Právě jsou před vámi první živá vystoupení. Už máte kompletní setlist?

Radim: Setlist na první vystoupení máme hotový a jsme připraveni udělat pořádnou show. Ale ještě není zcela kompletní. Jakmile dotočíme album, které nahráváme v našem oblíbeném studiu Bomb Jack, tak dosadíme chybějící články. Ale to vše začneme až křtem desky.

 

Momentálně jste ve studiu. Prozradíte nám, na co se můžou čtenáři těšit?

Radim: Ano, právě nahráváme naše první album. Nové album bude vynikat teatrálností, surovostí a propracovanou kompozicí.

Co ovlivňuje vaši tvorbu? Máte nějaké hudební vzory?

Radim: Samozřejmě máme hudební vzory, které nás svým způsobem ovlivňují. Za mě to jsou třeba Alter Bridge, Metallica, Queen, Foo Fighters, My Chemical Romance a mnoho dalších. A mezi ty ostatní vlivy patří sám život.

Leeba: Ano, s těmi, jež Radim uvedl, naprosto souhlasím, ale nejsou to jenom rockové kapely. Myslím, že velikou silou v naší tvorbě je fakt, že také hledám inspiraci u velikánů, jako jsou Bedřich Smetana, Wolfgang Amadeus Mozart, Dvořák aj., a pak rovněž staré šansony. Texty píšu stylem příběhů. Když skládám, tak si představuji nějaký film, který si v hlavě vytvářím, a dávám do toho životní situace jak vlastní, tak i jiných lidí. Každý, kdo u nás skládá, má svůj specifický rukopis.


Chystáte se tvořit i v českém jazyce?

Radim: Češtinu přenecháváme ostatním. Hodláme se držet angličtiny, kterou máme moc rádi.


Plány do budoucna?

Radim: Já jakožto manažer kapely mám vypsané tabulky, co a jak bude. Mám rád ve všem pořádek. Např. teď se točí album, v dubnu budeme natáčet videoklip, který vydáme v květnu, pak plánujeme křest alba a koncerty. Letos toho bude dost. Sledujte nás na Facebooku a na Instagramu a novinky vám zaručeně neuniknou.

 

Kapela:
Leeba Silvermoon – zpěv, kytara
Radim (R.J.) – baskytara, vokály
Charlie – bicí, vokály
Pospa – hlavní kytara, vokály

 

Odkazy:
bandzone.cz/blackmercury

www.facebook.com/blackmercurymusic

www.instagram.com/black_mercury_official