♣ LOCO LOCO HESKI CZESKI ♣

foto: archiv kapely_Loco Loco

Kapela:
Matthew – zpěv, scream
Kousek – kytara, vocal
Pája – basa, vocal
Petr – bicí

Hvězda Loco Loco stoupá velmi rychle a strmě, a tak není překvapením, že se probojovali do finálě Rock Nymburk 2012, ani to, že nakonec zvítězili v hlasování porotců. Energy pražská kapela ortodoxně zpívající pouze HESKI CZESKI už vydali klipy jako CHCI TO VŠECHNO, PRACHY feat. Dr.Kary, připravují video na KOMIKOOM feat. Cwiro. Jejich obrýlený zpěvák Matthew vás lapý svým charismatickým hlasem, Kousek vám dá lekci v pištění, kytary pod kolena, Pája zaduní jako správnej basák prasák… a Petrovi rány budou ve vašem rytmu. Přečtěte si co říká o Loco Loco Kousek.

 

rozhovor:
4/ Dnes je pro začínající kapely těžká doba… Co vás vedlo k tomu založit Loco Loco?
Jak se to vezme, těžká doba. Tvorba treků a koncertování stojí hlavně usilí a pokud chce kapela nějaký nahravky nebo klipy, tak to par desitek tisíc stojí, ale pokud hudbu miluješ … neni co řešit!
Co nás vedlo k založení kapely? Jednoduše řečeno, touha po spontánnosti a energii, nebudeme mistři světa, ale baví nás to jak to děláme a jako každá banda chceme, aby jsme bavili i lidi kolem. Skladby jsou postavený pro posluchače a at si kdo chce říká co chce, dělám je tak, jak bych je rád jako posluchač (zřejmě) chtěl slyšet sám!
Pozvolna se potom tvoří nový ideologie kapely, jako multižánrovost, důraz na český texty, pár sociálních témat, nebo texty jen tak, aby plynuly.
2/ Jste „screamo“ kapela, v dnešní době velmi oblíbené obohacení žánru… Prozradíte našim fanouškům jak se naučit „screamovat“:-)?
Občas nám někdo vyčte, proč o sobě říkáme, že jsme „screamo“. Máme v tom dost jasno: V našich trekách se screamo objevuje jako podlož zpěvných pasáží, které skladbě dodávají více energie a živočišnosti. Při koncertech, ve zkušebně řveme co nám hrdla stačí. Hlavně potom sociální konvence nakazují, že se každá kapela musí k nejakýmu stylo přidružit, takže my jsme rock-screamo. Zpěvule Matthew (Mates) má bohatý zkušenosti z minulý kapely s growlingem a screamem, my se učíme spíš zpívat…
3/ Co vás čeká v nejbližší době?

Bezvadně se nám podařili featuringy s reggae Dr.Karym z Fas Food a metalcorovým Cwirem z xXXx, na to budeme určitě navazovat dál a novinka Amerika bude spojená s raperem, kterýho zatím nebudeme prozrazovat. Jako vítězové soutěže kapel Rock Nymburk 2012, jsme získali 2 skvělý festiválky, takže ještě s pár dalšíma si dáme v létě pár štrek pod otevřenou oblohou. nymburk jsme vyhráli, při našem teprve třetím koncertu, což i pro nás bylo velký Awww a euforka … taky nas druhej den pěkně bolely hlavy. Připravujeme pár videí, i s několika dalšíma kapelama a do konce léta bychom rádi uzavřeli 1 rok Loco Loco splacnutím rukama a všech našich treků do placky. To bude ovšem jen symbolicky, všechny skladby si lidi můžou stahovat zadara na našich webech.
4/ Vzkaz pro čtenáře:
Dost nás sere, že lidi seděj doma na prdeli u Facebooků a nechoděj na koncerty, myslím, že mluvím za většinu kapel. V tomto je pro kapely opravdu těžká doba a mnoho fans si neuvědomují, že při dnešním propadu prodeje cd, jsou jediný možný příjem penize z koncertů. Výroba materiálů, který fans konzumují není zadara, jak jsem psal v první otázce. Tzn. choďte lidi na svý oblíbený kapely a zapařte s nima, to je oč tu běží! A taky jsme při jednom rozhovoru vymysleli: „Kdo chce dobrou hudbu mít(i), musí s Loco Loco pít(i)!“

V nejbližší době budete moci Loco Loco zastihnout v Lucky Lucky Music Clubu v Praze 4.7., či festivalech Barvy Léta (21.7.), Vodárna Fest VIII.(18.8.), Roch for Churchill (24.8.) nebo festivalu Natruc (25.8.)


Informace:
www.locoloco.cz
facebook.com/kapela.locoloco