Punk Floid – EP 2015

Punk Floid je česká punk rocková hudební skupina, která vznikla v roce 1999 v Zábřehu na Moravě. Zpěvák Floutek zpíval v roce 1998 v kapele Kontrast. Kapela zanikla a Floutek přešel do Punk Floid. V roce 1999 vyšlo demo …a tak my si tady žijem. Od té doby uteklo moře času a lány skladeb a kapela přišla s další deskou tentokrát v podobě EP 2015.

 

Od prvního sáhnutí do kytary a úderu do bicích je na slunce jasné, že jde o další povedený počin této party. Řízné a úderné riffy se nesou skladbou a pozadu nezůstává ani zpěv potažmo textové zpracování. První píseň z desky dostatečně punková tak, jak to má být. Nezaujala mě tolik, jako právě druhá záležitost s názvem K princeznám se nečuchá. Ta zaujala už podle názvu a o to víc jsem se na ni těšil a zároveň o to větší nároky jsem na ni kladl. A musím říct, že přes některé nedostatky v hudebním pojetí písničky jsem byl nadmíru nadšen! Super text s chytlavým refrénem absolutně urovnal mé rozpaky z hudby a dokonale poslal, K princeznám se nečuchá na čelo EP hitparády tohoto CD.

 

Ministrantská je spíš postavená na energii než na umu, ale v případě Punk Floid s tím nemůže mít přece nikdo problém. O tom to nakonec i je… O to víc mě překvapila předposlední skladba Naše cesta. Písnička, která pro mě opravdu vystihuje podstatu punk rocku. Propracovaná hudba i text, který vyčnívá z celého EP svou otevřenou pravdivostí a i když se jedná o subjektivní názor, věřím, že spoustu lidí bude souhlasit.

 

Celé EP uzavírá skladba Útěk. Poctivá odrhovačka, která nenadchne ani neurazí. A tím se dostáváme ke konci. Album nedokázalo překvapit žádnou skvělou novinkou, ale na druhou stranu, v žádném případě neurazí. Věřím tomu, že mezi skalními fanoušky bude oblíbené a dokonce dokáže EP posbírat i pár nový fans…