Flattus – EP Hoříš (2012)

Na to, že u mě moc neustojí české kapely natož s českým textem a kapely podobného vkusu, jedná se jen o vyjímky a k těm patří tuzemská kapela Flattus. Kapela mě před několika lety osvojila pár písněmi a k nim se po sléze přidaly snad celá alba. Zaujmou vás především texty, hudební intonace, zvuk kytar spolu se zpěvem.

 

Pražská crossorver kapela Flattus před pár týdny vydala své nové EP s Názvem ,, Hoříš“ , které bylo nahráno s producentem René Ryparem (Support Lesbiens, Eleison). Po dvou letech vydali nový materiál a nové ep se mi zdá oproti ostatním jiné – dřívější byly více plné kytar, ale u tohoto také nechybí. Je poněkud optimističtější a obsahuje velmi chytlavé melodie. Určitě u poslechu EP nezůstanete pouze jednou, ale pustíte si ho vícekrát dokola, ne kvůli velmi krátké době trvání, ale proto, že od každého poslechu dostanete něco víc a jednou to prostě nestačí.

Hostujícími jsou například René Rypal, který se postaral o kytaru a zpěv, jako další host je Eva Burešová, která se postarala o zpěv především v písních Hoříš a Pouta.

O něco více je známšjší singl „Znamení„, který byl pokřtěn koncem minulého roku a digitálně také vyšel minulý rok.
Flattus se podařilo natočit velmi kvalitní EP, které si fanoušci určitě zamilují. Čtyři nahrávky jsou k poslechu na profilu kapely na strankách bandzone.cz, k dostání v jejich eshopu a na koncertech. Každý song má něco do sebe a je něčím jiný, ale za to tvoří velmi povedený celek. Určitě by se nemělo zapomenout na povedené texty z pera Honzy Martínka a chytlavé songy Jiřího Haška.

Kluci mají rozhodně našlápnuto na slibnou kariéru a tvoří hudbu, kterou dokáží velmi zaujmout. Za sebe tuto formaci určitě doporučuji. A protože pochází z ČR, bylo by dobré takovéto kapely podpořit účastí na jejich koncertech.

 

Tracklist:
01. Hoříš
02. Znamení
03. Pouta
04. Kyrie Eleison