Chuť – Demo (2011)

Plzeňská crosscover banda Chuť zveřejnila své demo, které nese název pouze a jenom „Demo 2011“. Obsahuje „jen“ dvě nahrávky. Křest proběhl již na podzim v plzeňském klubu ANDĚL Music Bar. Kapela brzy oslaví 5 let od svého vzniku.

 

Kapelu chuť tvoří 4 členové: Honza Krček – zpěv, klávesy; Štěpán Albrecht – kytara, zpěv; Karel ´Cayman´ Jirmann – baskytara, zpěv; Matěj Václavík – bicí

Jejich hudební styl není jednoznačný. Sami tvrdí, že pracují s hudebními styly rock, pop, funk, reggae, hc a techno.

Mají za sebou několik demonahrávek, z nichž aktuální demo má jednoznačně nejlepší zvuk.

 

Zde pár řádků o vzniku kapely:

Honza a Štěpán se v roce 2003 potkali na vysokoškolské koleji v Plzni. Oba hráli ve svých kapelách, které časem doúčinkovaly. Po dvou letech vašnivých diskusí se pustili do jamování (zpěvy, kytara, klávesy). Zhruba po roce zkoušení se přidává bubeník Kuba a kapela si dala jméno, které se všem známým zdálo nejméně vhodné – CHUŤ. Na začátku roku 2007 do kapely přichází baskytarista ´Cayman´ a kompletní kapela vyhrává divácké kolo vyhledávací soutěže Můza plzeňského Divadla pod lampou.

CHUŤ nahrála single Disco Happy a mimo koncertování po klubech vyhrála v soutěži ´Udělej si svůj festival´ a vystoupila na Rock For People 2007. V roce 2008 natočila CHUŤ EP Viva la vita. Mimo to kapela odehrála na dvě desítky koncertů a byla dvakrát nominována portálem bandzone.cz do soutěží.

V roce 2009 a 2010 CHUŤ soutěžila na Rock Café Contestu, podpořila plzeňskou kandidaturu na titul hlavní evropské město kultury 2015, hrála na Majálesu , Votvírák Festu, Czech Rock Blocku, ad.

 

Na demu můžete naposledy slyšet bubeníka Kubu Albrechta, který v létě Chuť opustil po 4,5 letech.

Jak už jsem uvedl, demo nahrávka obsahuje dvě písničky. Jejich poslech vám zabere 7 minut a 12 sekund.

Seznam skladeb: 1 – Big Player; 2 – Pět tisíc slov 

 

První píseň „Big player“ je svižná a melodická. Je výjmečná tím, že se v ní míchá angličtina s češtinou v nevídaně podařeném provedení. Jak už napověděl seznam stylů se kterým muzikanti pracují, píseň je naprosto nezařaditelná.

Druhá píseň „Pět tisíc slov“ je oproti první písni výrazně pomalejší, až klidná. Text je však celý v češtině a můžeme o něm říct, že má hlubokou myšlenku, navíc je velmi chytlavý.

 

Chuť od loňského roku spolupracuje s Helpband.